Jak na odplenkování? Příběhy našich zákazníků

5. 6. 2017

Svoje příběhy posílejte na e-mail fiantova@bamboolik.cz nebo na náš Facebook. Na konci června vylosujeme výherce poukazu na nákup v našem e-shopu v hodnotě 500 Kč.

Lu Švíca Mikešová:

Loni v létě jsme to zkusili s dcerou po indiánsku, byl jí rok a půl. Pořídila jsem tréningové gaťky (pro jistotu). Gaťky negaťky, dcera se rozhodla matčinu metodu bojkotovat a i po třech měsících mi jasně dávala najevo, že takhle to prostě nepůjde. Opět návrat ke krásným látkovkám :-) v zimě, kdy jí byly 2 roky začala ze dne na den pleny odmítat a vše klaplo. V létě zkrátka ještě nebyl ten správný čas... přeji všem hodně zdaru s odplenkováním, někdy z toho jako mámy máme větší nervy než ty naše dětičky... a přitom ony vědí, kdy už josu připravené :-)

Andrea Danižová:

Mně máti pořád vykládá, jak jsem v 1 roku byla bez plínky a to dokonce i v noci. Tak nevím. Naše bude mít rok za týden, kaká většinou do nočníku, ale sama si rozhodně neříká. V létě rozhodně zkusíme doma být bez plenky, zahrada to snese a doma máme krome 2 koberečků dlažbu, tak to se umyje lehce. Nic moc si od toho neslibuju, ale kdo ví ...

Kateřina Benešová:

Příběh jednoho odplenkování. Když byl Vojtíškovi rok a já zjistila, že jsem znovu těhotná, byla jsem skálopevně přesvědčená, že se plen zbavíme, než se narodí mimi, protože přebalovat dvě děti prostě nechci :-) Vojta se krásně naučil kakat do nočníčku. No, spíš to bylo tím, že kakal vždycky ve stejnou dobu a šikovná maminka vychytala, kdy ho tam posadit a jak ho tam zabavit, než to přijde :-) No a čůrání se odkládalo, odkládalo, odkládalo. Břicho se zvětšovalo a chuť cokoli řešit zmenšovala. Nehledě na to, že Vojtík na to ještě nebyl připravený. Takže se nakonec odplenkoval až na podzim i za cenu toho, že jsem mu běhala pomáhat na nočník s miminkem u prsa :-) Ale zvládli jsme to. Dneska už je bez plen i na noc. A já se vůbec netěším, až tohle budu absolvovat s Matýskem.

Eva Procházková:

Myslela jsem, že to bude peklo připravit mou dcerku o pleny. Tak moc je totiž milovala! Nechtěla přebalit, ani když měla bobek. Utíkala mi, když jsem jí chtěla plenku "vzít". Nakoupila jsem si spoustu pomůcek: tréninkové kalhotky, krátké i dlouhé vkládačky do nich, minimální plenu atp. Nehleděla jsem však na to, že zatímco suchý zip na plenkách moje malá otevřít umí, patentky na tréninkových kalhotkách už nikolivěk. A co hůř, neuměla si je stáhnout jako kalhotky..Takže jsem získala spíše plenku, kterou si nedokázala svléct :-D Naštěstí bylo léto, a chodila mi nahulatá po zahradě. Tak jsem se jí snažila vysvětlit ať hlavně nekaká (a ideálně nečůrá) do bazénku. A to se mi zdá se povedlo:-). Měli jsme všude sebou nočník, kam uměla chodit sama. A samozřejmě jsem ji dala možnost ozkoušet, jaké to je, když si počůrá kalhotky. Ale za pár dnů už všechno uměla! Jasné, že i dnes se občas stane nehoda. Ale za dobu, kdy jsme se zbavily plen považuji léto, kdy byly malé dva roky:-*.

Eva Žežuláková:

Já jsem se s odplenkováním zas tak moc nestresovala. Do dvou let jsem to moc neřešila. Sem tam jsem dceru posadila na nočník, ale nic moc jsem neřešila. Pak jsme prostě plenky odložily. Nedám dopustit na trénovací kalhotky. Ze začátku pomohly proti častým nehodám, později už jen dceru upozornily, že je čas jít na nočník. Byla bez plen snad za měsíc. Ale musím poděkovat i Bambooliku. Sice jsem používala papírové pleny, ale koupila jsem si několikery vaše tréninkové kalhotky. Jednak se dceři líbily víc než papírovky, protože byly krásně byly krásně barevné a pro mě též super. Nejdřív s těmi velkými vkládačkami a pak jen s malými. Využily jsme je i později třeba jako pojistku na cesty.

Soňa Vodičková:

Náš syn nikam nespěchal a ani my, rodiče. Je to prosincové dítě, takže původní záměr zkoušet odplenkovat kolem 2 let nebyl moc praktický. Navíc odmítal nočník, záchod, cokoli, měli jsme obavu, abychom ho nátlakem ještě více neodradili. Začátkem května letošního roku jsem se mimochodem zeptala, jestli nechce jít ven bez plenky a on že ano. Huráá, zajásala celá rodina :-) To byl pátek, v sobotu už nechtěl sám plenu na odpolední spánek a v neděli ani na noc. Za 3 dny tedy odplenkován a musím říct, bez větších nehod. Občas se stane, že je v noci mokré prostěradlo, ale jinak zvládá parádně. Jsem moc ráda, že jsem se nenechala "uvrtat" okolím začít už mnohem dřív, požadované ovoce máme a bez větších obtíží. 

Mějte se príma, Soňa a Adámek, který už hrdě chodí čůrat na záchod a na travičku :-)

Hana Kopková Šimsová:

Dobrý den, i já se podělím o svou zkušenost s odplenkováním. Osobně jsem na naléhání "zasloužilé matky" nejmenované příbuzné :-D ;-) začala syna "vysazovat na nočník" už kolem 8. měsíce - samozřejmě, že to k ničemu nevedlo, na nočníku nechtěl sedět a tak jsme ho zase schovali. Druhý pokus už byl mnohem lepší a pomohlo nám letní období - nechávali jsme bez plenky a krásně a bez stresu vše pochopil, takže na druhé narozeniny, které má koncem září byl plně bez plenky i na noc. Co se týče chození do města a tam, kde by případná nehoda byla méně žádoucí jsme plně využili vaše tréninkové kalhotky. Jen tak mimochodem, zrovna jsem je po synovi " vytáhla" pro svou 10. měsíční dceru, kterou sice prozatím neodplenkovávám, ale využívám je, jako super štíhlé balení na hraní atd.

Zpět na novinky