Jednorázové vkládací plenky - často kladené otázky

18. 7. 2016

Bamboolikovy jednorázové vkládací plenky jsou ideálním produktem na dovolenou, pokud se chystáte někam, kde nemůžete či nechcete pravidelně prát. Použijete je se svrchními kalhotkami či AIO kapsami, které v případě potřeby můžete snadno přemáchnout v ruce.

(Čtení nepovažujete za tak názorné? Zkuste VIDEO!) :-)

Jaký je rozdíl mezi oběma typy jednorázových vkládacích plen?

Bamboolik má v nabídce vkládací pleny čistě celulózové a savější celulózové s 3,5 g SAP gelu. Čistě celulózové plenky jsou tvořeny celulózou a netkanou textilií (polypropylen), mají tedy výhodu převažujícího přírodního materiálu. Plenky se SAP gelem jsou oproti tomu výrazně savější.

Co je to ten SAP gel?

SAP (superabsorpční polymer) je absorpční gel. V suchém stavu jde o prášek, který do sebe nasává vodu a vytvoří tak malé kuličky. Dokáže absorbovat až 300násobek své hmotnosti. Jak už popis napovídá, SAP gel není přírodní materiál. Také nepozná, kterou vlhkost do sebe má natáhnout a kterou ne, takže může mít tendenci vysušovat citlivou pokožku miminka. Proto jej v našich jednorázových vkládacích plenkách používáme jen v omezeném množství.

Proč jednorázové vkládací plenky a ne „pampersky“?

U celulózových vkládacích plen je rozdíl očividný – oproti jednorázovým plenkám jsou v podstatě přírodní. U SAPových vkládacích plen je přidán absorpční gel v minimálním nutném množství, vkládací plenka navíc pokrývá jen „kritickou oblast“, nikoli celou pánevní oblast. Jednorázové vkládací plenky Bamboolik navíc neobsahují žádnou parfemaci ani bělidla, které mohou citlivou dětskou pokožku dráždit.

Dalším rozdílem je prodyšnost: u jednorázových plenek zajišťují nepromokavost nepříliš prodyšné vrstvy podobné igelitu, takže děti mají tendenci se v nich zapařovat a opruzovat. U jednorázových vkládacích plenek je nepromokavost zajištěna svrchními kalhotkami, které fungují podobně jako moderní bundy – nepropustí vlhkost ven, ale jsou prodyšné a díky tomu „větrají“.

Kolik to stojí?

Přebalování s využitím jednorázových vkládacích plenek je dražší než používání moderních látkových plen a levnější než používání ekologických jednorázových plenek. Jedno přebalení do Bamboolikových jednorázových jader vás (za předpokladu, že svrchní kalhotky nebo AIO kapsu už máte doma) vyjde od 5 Kč (pro malého kojence nebo naopak trénující batolátko, kterým stačí 1 ks celulózové vkládací plenky) do 14,30 Kč (pro produktivní borce, kteří potřebují 2 ks SAPové vkládací plenky najednou).

Jaké jednorázové vkládací pleny si mám pořídit?

Při volbě typu jednorázových vkládacích plen si odpovězte na následující otázky:

Otázka

Typ plenky

Dávám přednost přírodním materiálům?

Celulózové vkládací plenky.

Nevýhodou je nižší savost, takže pro starší (učuranější) děti budete potřebovat použít dvě najednou anebo přebalovat častěji.

Nechci přebalovat častěji než jednou za 2-3 hodiny?

SAPové vkládací plenky.

Jak staré mám dítě?

Novorozenci a malému kojenci, stejně jako staršímu dítěti, které už úspěšně trénuje na nočník a potřebuje jen pojistku, by měly stačit savostí celulózové vkládací plenky.

Pro většího kojence nebo batolátko budou z hlediska savosti vhodnější SAPové vkládací plenky.

Jak učurané mám dítě?

Dítěti čurajícímu v malých dávkách budou stačit celulózové vkládací plenky, pro výkonnější borce jsou vhodnější vkládací plenky s podílem SAPu.

 

Jednorázové vkládací plenky jsou skvělým doplňkem k našim plenám – díky nim můžete zkombinovat výhody jednorázu a látkových plenek.

Užijte si dovolenou a krásné cesty!

 Jednorázové vkládací plenky Bamboolik

Zpět na novinky