Mladé české designérky navrhují pro Bamboolik

22. 11. 2015

 

Kateřina Zelingerová

Bc. Kateřina Zelingerová (24) se narodila v Ústí nad Orlicí a ve východních Čechách vyrůstala i studovala. Na obor Textilní výtvarnictví – tkalcovská tvorba Střední školy umělecko-průmyslové v Ústí nad Orlicí navázala absolvováním studia Textilní tvorby na Univerzitě Hradec Králové, kde v současnosti dále studuje obor Grafická tvorba – Multimédia. Věnuje se autorské a textilní tvorbě, využívá technologie sítotisku a tkaní. Zajímá se o nové technologie v textilní oblasti a jejich využití v interiérovém designu. Zkušenosti s grafickou tvorbou se snaží propojit s tvorbou textilní a naopak. Pro Bamboolika navrhla dezén balonků.

Denisa Körnerová

Denisa Körnerová (21) se narodila v Šumperku. K výtvarnému umění tíhla už od dětství, takže jako absolventka obou cyklů výtvarného oboru základní umělecké školy si přirozeně zvolila i střední školu uměleckého směru - Vyšší odbornou školu a Střední průmyslovou školu v Šumperku, obor Grafický design. Po jejím absolvování byla přijata ke studiu architektury, po prvním ročníku se však vrátila zpět ke „svému“ oboru a nastoupila na Vyšší odbornou školu grafickou v Praze, díky které získala více příležitostí realizovat své nápady. V Bamboolikově nové kolekci její tvorbu zastupují motivy zvířátek a ptáčků.

Zuzana Pivoňková

Zuzana Pivoňková (25) se narodila v Praze, ale převážnou část života prožila v Prostějově a ve Zlíně. Ke grafice se dostala oklikou. Přestože navštěvovala základní uměleckou školu, různé výtvarné kroužky i kurzy, rozhodla se po gymnáziu pro studium ergoterapie. K výtvarné tvorbě se později rozhodla vrátit a začala se věnovat grafice. Druhým rokem studuje Propagační grafiku na VOŠG Hellichova v Praze. Stojí hned za čtyřmi dezény nové kolekce Bamboolik (lodičky, kytičky, trojúhelníky a půlkruhy).

Zpět na novinky