Spokojení při kojení

8. 6. 2016

Bamboolik má tu čest podporovat projekt spoKOJENÍ – informační kampaň pro rodiče, vedenou Státním zdravotním ústavem. O co jde? Cílem kampaně je šířit potřebné a zajímavé informace o kojení, především zdůraznit jeho význam pro zdravý vývoj miminka.

Mateřské mléko je skvělé, a to nejen čistě z hlediska výživového, ale také z hlediska správného vývoje imunitního systému miminka a emocionálního vývoje.

Kromě toho má kojení spoustu praktických výhod, které je třeba ocenit:

- Vždy máte po ruce sváču/oběd/večeři/pitíčko pro miminko ve správné teplotě, množství i složení.

- Nakrmíte hladovce prakticky kdekoliv a kdykoliv.

- Velmi dobře funguje také pro utišení pláče, v podstatě jakéhokoliv :-)

Často se může stát, že se kojení z nějakých důvodů nedaří. Je to běžné a alespoň jednou se s nějakým problémem souvisejícím s kojením potýká téměř každá maminka. Většinou se jedná o důvody přechodné a je důležité v takových chvílích kojení nevzdávat! Vše se v dobré obrátí, jen je třeba identifikovat problém. A právě to je další část projektu spoKOJENÍ – představit kojení z různých úhlů pohledu a motivovat maminky k dlouhodobému kojení i ve chvílích, kdy se nedaří.

Jak projekt spoKOJENÍ funguje, se můžete dočíst zde. Pokud se do projektu zaregistrujete, dostanete během léta na svou mailovou adresu krátké zajímavé texty z 10 tematických okruhů týkajících se kojení. Když budete „dávat pozor“ a v říjnu úspěšně absolvujete testík z nabytých znalostí, můžete získat řadu výhod od partnerů projektu, mimo jiné i od Bamboolika. Registrací tedy získáte dvě hodnoty – cenné informace a členské výhody.

Ať jsme všichni spoKOJENÍ!

 

Spokojení

Zpět na novinky