Učení na nočník

 

Učíte své dítko na nočník, případně byste rádi začali? Skvělým produktem pro přechod mezi plenkou a spodním prádlem jsou Bamboolikovy tréninkové kalhotky. Díky originálnímu řešení se umí tvářit jako spodní prádlo (jdou stáhnout a zase natáhnout), ale zároveň je možné je rozepnout a sundat jako plenku, bez nutnosti dítěti vysvlékat kalhoty či dokonce zouvat botičky.

 TKTKTK

Absorpční vrstvu si přizpůsobíte podle aktuálních potřeb svého dítěte. Přibližné stupně nočníkového vývoje jsme pro vás shrnuli do následující tabulky:

 

Jaké vkládací plenky do jakých kalhotek použít?

Nočníková úroveň

Popis

Potřebné vybavení

Tip

0

Dítě vám nic nehlásí, učení na nočník je spíše ambice rodiče

Plenky!

S výjimkou doby spánku a delšího cestování používejte bambus jako dotykovou vrstvu na plenkách. Tak umožníte svému děťátku plně si uvědomovat “proces” vylučování.

Výrazně a opakovaně chvalte každý dílčí úspěch, kdy vám vaše dítě nějakým způsobem ohlásí svou potřebu (byť to ze začátku nejspíš bude až po jejím vykonání ).

1

Dítě vám hlásí bezprostředně po vykonání potřeby nebo během ní

2x Tréninkové kalhotky PUL + 6-10x Batolecí vkládací plenka

Co nejvíc chvalte

Snažte se vypozorovat intervaly mezi potřebami a dát dítěti pokaždé šanci použít nočník/toaletu či zalít travičku v parku. Vše v uvolněné a přátelské atmosféře, žádný stres!

2

Dítě hlásí před akcí

2x Tréninkové kalhotky (PUL či Flís) + 6 -10x Krátká vkládací plenka

Jupí! Už jste skoro tam! Chvalte každý “suchý” úspěch a nedělejte z toho vědu, pokud se jednou za čas stane, že vám dítě zahlásí o něco později.

3

Dítě potřebu spolehlivě hlásí, případně se odebere ji samostatně vykonat

Jděte spolu nakoupit parádní sadu spodního prádla pro velkého kluka či holku. Zaslouží si to!

Gratulujeme, společně jste to zvládli!