Domů / Novinky / Na tělo
Odběr novinek
Platební brána GoPay

 

GoPay - plaťte u nás bezpečně:
GoPay platební místo Verified by Visa MasterCard Secure Code  
 
Přijímáme tyto platební karty:    
VISA VISA Electron MasterCard Maestro

 

Na tělo

Na tělo  - Bamboolik    Rozmohl se nám tady takový nešvar. Porovnávání, rýpání, hejty a zloba. Co místo toho každý den najít aspoň tři pozitivní věci?

NA TĚLO 

Prosím vás. Pozorujeme, že se nám napříč internetem rozmáhá takový nešvar. Porovnávání, touha po dokonalosti, hledání drobných chybiček na druhých, rýpání, hejty, zloba.  

Před nějakou dobou nám u skupinové fotky našeho týmu jedna milá paní doporučovala, ať zhubneme. Teď zase dráždí ne úplně dokonalá manikúra na některých našich fotkách. A ještě je to komunikováno stylem „najděte si někoho příčetnějšího na marketing“.  

Už dávno jsme se smířili s tím, že s tím, že je Bamboolik hodně vidět, se nevyhnutelně pojí to, že občas někomu budeme trnem v oku. To je v pohodě. Ale vážně je nutné trefovat se do postav a velikosti žen, které navíc prakticky nedávno porodily jedno či více dětí? Máte pocit, že pokud se vám nelíbí nehty na fotce, je v pořádku napsat, že „fotky jsou děs!“ a ještě být spokojeni, že jste předali dál konstruktivní kritiku? (Mimochodem, konstruktivní kritika by mohla vypadat třeba takto: Výkřiky typu „úroveň vašich fotografií je tristní“ nám toho moc neřeknou, tam opravdu nevíme, co vám na fotografiích vadí. Zkuste to pojmenovat konkrétněji. Když jsme se v tomto případě na důvod znechucení doptávali, zjistili jsme, že vadí právě nedokonalá manikúra. To už je konstruktivní připomínka, se kterou se dá pracovat.) 

Nás nežene touha být dokonalí. Find perfection in imperfection, najděte dokonalost v nedokonalosti, říkají. Jsme mámy a tátové malých dětí, každý máme své chyby, ale taky spoustu předností. A je nám v tomto nastavení dobře. 

Co tím chceme říct? Jenom to, že si myslíme, že bychom na sebe mohli být hodnější. Jsme otevření kritice a fakt si myslíme, že ji umíme snést. Ale „prospělo by vám zhubnout“ vážně není konstruktivní kritika, obzvlášť na profilu firmy, prezentující látkové plenky a menstruační vložky. 

Co si dát každý den cvičení pozitivnosti na téma „najdi si aspoň tři pozitivní věci, které tě dnes potěšily“.  A věci, co vás nepotěší, prostě zkusit zapomenout a nesoustředit se na ně. Mohlo by nám pak být v životě o dost líp, nemyslíte?