Puer – bělicí prášek a odstraňovač skvrn | Tierra Verde

Kód: 92632
185 Kč 153 Kč bez DPH 185 Kč / 1 kg
Máme skladem
Možnosti doručení

Perkarbonát sodný – bělicí prášek a odstraňovač skvrn na bázi kyslíku, pro praní a namáčení látkových plen a bílého prádla. Skvěle poslouží i při úklidu domácnosti. Papírový sáček 1 kg.

Detailní informace

Český výrobek
Český výrobek
Doprava zdarma nad 3000Kč
Doprava zdarma nad 3000Kč
Sleva 100 Kč za přihlášení k newsletteru
Sleva 100 Kč za odběr newsletteru
Chráněné dílny
Chráněné dílny
Produktové poradenství
Produktové poradenství

Detailní popis produktu

Puer – bělicí prášek a odstraňovač skvrn na bázi kyslíku (papírový sáček 1 kg)

Aby vaše bílé prádlo bylo bílé i  bez chemických optických zjasňovačů a chlorových bělidel. PUER je výborný také pro  namáčení a  odstraňování skvrn ze stálobarevného prádla. Nahradí i  agresivní prostředky na čištění odtoků dřezů, van, umyvadel, sprch a  toalet.

Co je to a jak to funguje

Puer neboli perkarbonát sodný je prací soda (uhličitan sodný) obohacená kyslíkem. Při  aktivaci teplou vodou se uvolňuje kyslík a  tvoří peroxid vodíku, který má bělicí účinky (rozjasňuje zašlou bílou barvu, prevence šednutí prádla). Puer se za  velkého šumění a  pěnění rozkládá na  sodu, vodu a  kyslík, takže je biologicky zcela odbouratelný a  skvěle vychází i  s čističkou vody nebo septikem. Tyto bílé kuličky vám usnadní praní i úklid. Jsou jednoduše geniální.

Aby Puer správně účinkoval, zalijte ho vodou o  teplotě minimálně 55 °C. Ve studené vodě se prášek nerozpustí a  nezaktivuje.

K čemu se používá

Praní

  • Praní látkových plen, bílého a  světlého prádla v  pračce:  Přidejte 1 - 2 lžíce prášku do  zásobníku spolu s  pracím prostředkem.
  • Namáčení silně znečištěného prádla (bílého a  stálobarevného):  Rozpusťte 1 - 2 lžíce prášku v  teplé vodě (cca na 10 litrů), prádlo nechte namočené nejlépe přes noc. Vhodné zejména na  organické skvrny (pot, mastnota, víno, tráva, hlína, inkoust).

Úklid a čistění

  • Čistění WC:  Do  mísy nalejte konvici horké vody a  vsypte 1 - 2 lžíce prášku Puer. Počkejte minimálně 10 minut, než se rozpustí, poté mísu omyjte WC štětkou. Pokud se ve vaší toaletě zabydlel vodní kámen, nechte prášek působit přes noc a  pro zvýšení čisticího účinku přidejte lžíci  Odstraňovače vodního kamene  nebo půl hrnku teplého octa. Pokud se nepodaří odstranit déle střádané usazeniny, opakujte postup znovu, případně využijte gumovou rukavici a  plastovou drátěnku.
  • Čistění odtoků dřezu, umyvadel, van a  sprch: Do  odtoku nasypte 1 - 2 lžíce prášku Puer a  zalijte hrnkem teplého octa. Ocet s  práškem vytvoří pěnu a  rozpustí mastné usazeniny. Nechte působit alespoň 15 minut a  potom propláchněte teplou vodou.

 

Další tipy naleznete v  sekci Soubory ke stažení.

 

Složení:

100 % perkarbonát sodný (CAS 15630-89-4).

 

Suroviny pro  výrobu drogerie volí Tierra Verde tak, aby představovaly co nejmenší zátěž pro  zdraví lidí i  planety. Tento výrobek neobsahuje chemické optické zjasňovače, enzymy, TAED ani chlorová bělidla. Žádné produkty Tierra Verde nejsou testovány na zvířatech.

 

Certifikát Ecogarantie

Produkt obdržel mezinárodně uznávaný certifikát Ecogarantie, který zaručuje, že produkty splňují přísné ekologické požadavky. Více o něm se dozvíte v sekci Certifikace. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Praní plen
Hmotnost: 1.02 kg
Značka: Tierra Verde
Druh: granuláty a prášky
Hmotnost: 1 kg
na barevné prádlo: ne
na bílé prádlo: ano

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: