Domů / Novinky / Trable s biobavlnou
Odběr novinek
Platební brána GoPay

 

GoPay - plaťte u nás bezpečně:
GoPay platební místo Verified by Visa MasterCard Secure Code  
 
Přijímáme tyto platební karty:    
VISA VISA Electron MasterCard Maestro

 

Trable s biobavlnou

Trable s biobavlnou - Bamboolik    O konci jedné továrny a o tom, jaké hodnotové dilema teď v Bambooliku řešíme.

V dubnu jsme s velkou slávou uvedli na trh naše vkládací plenky z biobavlny. Mají oproti „klasickým“ (DUO) vkládacím plenkám několik výhod:

  • Jejich složení je 100% biobavlna (s certifikací GOTS).

  • Jsou savější než DUO vkládací plenky.

  • Na jejich povrchu lépe drží Snappi sponka (v případě, že tvarovanou plenku používáte na tzv. novosklad).

Protože dbáme na lokálnost našich výrobků a vždy se snažíme o co nejvíc evropský původ (pokud český původ není reálný), naše biobavlna se vyrábí v Turecku. Tedy vyráběla se.  Ani Turecku se nevyhnula koronavirová krize z jara letošního roku. A bohužel pro nás se stalo to, že továrna, ve které se materiál na naše biobavlněné plenky vyráběl, najednou zkrachovala. Čímž nám vypadl dodavatel. (Jako tušíme, že těch důvodů pro krach asi bylo víc, jak už to bývá. Ale to jsou jenom spekulace, přesné pozadí neznáme. My jsme odborníci na jiná pozadí.)

Dočasné přerušení výroby biobavlněných vkládacích plenek

A teď co včil, jak my na Moravě říkáme. Máme několik možností.

1) Můžeme prostě nakoupit nějakou biobavlnu v Číně nebo jinde v Asii, protože tam je velký výběr dodavatelů. A honem z tohoto materiálu našijeme vkládačky, aby nedošlo k výpadku celé produktové linie. Výhody této možnosti? Problém bude vyřešen prakticky okamžitě. Nevýhody? Vždy se snažíme o co nejvíc lokální původ našich výrobků zvlášť když víme, že biobavlnu jsme schopni sehnat v rámci Evropy. Nehledě na to, že takto narychlo sehnaný materiál bychom stejně museli nejprve otestovat (o tom dále).

2) Můžeme rychle našít vkládací plenky z biobavlněného materiálu, který máme k dispozici a ze kterého šijeme naše látkové menstruační vložky. Výhody této možnosti? Materiál máme. Nevýhody? Už jsme ho na vkládací plenky v minulosti testovali a výsledek se nám moc nelíbil.

3) Začneme okamžitě hledat nového dodavatele, který projde sítem našich hodnot (evropský původ, etická výroba apod.). Výhody této možnosti? Nezpronevěříme se našim zásadám. Nevýhody? Jelikož veškerý náš materiál vždy nejprve pečlivě testujeme (například tak, že z něj ušijeme vzorky, které pak reálně používáme a také je po dobu několika týdnů pereme v pračce, abychom viděli, co s nimi udělá časté praní), je to proces na několik měsíců. Čímž se nevyhneme výpadku biobavlněné řady, a to v řádu právě těch měsíců. To nás skutečně rmoutí. Obzvlášť když jde o relativně nový produkt.

Zahrajeme si na reality show? Co byste nám radili? Kterou možnost máme zvolit? Ruce na tlačítka…… :)

No. Asi je vám jasné, že Bamboolik prostě musí jít možností č. 3. I když nás to fakt žere. My věříme na karmu, takže jsme si dost jistí, že by se nám to stejně vymstilo. A taky si myslíme, že podobné hodnoty jako my ctíte i vy, naši zákazníci.

Moc se tedy omlouváme, ale biobavlněné vkládací plenky jsme museli dočasně stáhnout z našeho e-shopu. Dáme vám vědět, až zase budou. Pevně věříme, že se nám tuto zapeklitou situaci podaří vyřešit brzy a tak, abychom zachovali stejnou (vysokou!) kvalitu našich výrobků.

S bio vkládačkami (snad) brzy na viděnou!

Mimochodem, čtvercové plenky z biobavlny pořád máme, mušelín na jejich výrobu totiž naštěstí pro nás pochází z jiné továrny. Tak aspoň něco.