Domů / Novinky / Látkové pleny na dovolené? Jde to!
Odběr novinek
Platební brána GoPay

 

GoPay - plaťte u nás bezpečně:
GoPay platební místo Verified by Visa MasterCard Secure Code  
 
Přijímáme tyto platební karty:    
VISA VISA Electron MasterCard Maestro

 

Látkové pleny na dovolené? Jde to!

Látkové pleny na dovolené? Jde to! - Bamboolik    Chystáte se na dovolenou a pomalu se smiřujete s tím, že budete muset na týden či dva odložit své oblíbené látkové plenky a se skřípějícími zuby akceptovat jednoráz? Máme pro vás pár tipů, jak se tomu vyhnout.

Pračka, ideál značka

Nejlepší samozřejmě je, jet tam, kde je i pračka. To není sci-fi! Spousta apartmánů či prázdninových domků je vybavena pračkou, která patří k základnímu vybavení stejně jako kuchyně, ve které můžete pohodlně uvařit.

Takže doporučujeme zjistit, zda náhodou vámi vybrané místo nepatří k těm, které pračku mají, protože co může být horšího než po příjezdu zjistit, že pračka je vám k dispozici, zatímco látkové pleny zůstaly pěkně v teple domova. 

Máte-li pračku, máte vyhráno a plenky berte s sebou. U moře vám budou schnout jedna báseň a zadeček vašeho miminka se nebude pařit v jednorázu.

Dobrý den, můžu si u vás vyprat?

Pokud zjistíte, že k základnímu vybavení vašeho apartmánu pračka nepatří, ještě je možnost zeptat se ubytovatelů, jestli by to náhodou nešlo zařídit. Záleží samozřejmě na tom, kam jedete, ve velkém hotelu vám asi plenky prát nebudou, zato v malém rodinném penzionu by vám přístup k pračce uvolnit mohli. Nebojte se zeptat! To nejhorší, co se může stát je, že vám řeknou ne. To přežijete, ne? Jak říkala moje teta, „líná huba, holý neštěstí“. 

 

Český čtverec vás podrží

Nic proti čtvercovým plínám, ale není to typ plenky, kterou bychom propagovali jako tu nejvíc univerzální pro celé plenkovací období. Čtverce jsou super na začátek, pro novorozence, posléze už naprosté většině dětí přestávají kapacitně stačit. Ale! Na dovolené u moře nebo v létě na chalupě nám nižší savá kapacita zas tak nepřekáží. Miminko stejně necháváte nějakou dobu nahaté, aby se provětralo, plenka není schovaná pod několika vrstvami oblečení, takže častější přebalování nevadí.

V případě potřeby čtvercové plenky velmi snadno přeperete i v ruce a jejich velká výhoda je, že na sluníčku uschnou asi tak za hodinu. Takže je můžete točit opravdu velmi rychle.

Elce čtverce do pekelce

Cítíte tu vůni čerstvě vypraného prádla? 

Hybridní plenky: „na půl cesty“  mezi látkou a jednorázem

A pokud fakt nechcete nebo nemůžete na dovolené (případně po cestě na dovolenou) prát počurané plenky, jsou tu pro vás jednorázové vkládací plenky. Ty použijete s vašimi oblíbenými svrchními kalhotkami.

Přemáchnout svrchní kalhotky v ruce (pokud to vůbec bude třeba) není takový problém a jednorázové vkládačky po použití prostě vyhodíte. 

Teď většinou přijde protiargument: „To už si můžu rovnou koupit jednoráz, ne?“. No, ne. Naše jednorázová jádra jsou výrazně šetrnější, jak k pokožce, tak k přírodě. Neobsahují lepidla, parfémy, nejsou bělené, nabízíme i čistě celulózovou variantu, která je plně rozložitelná.

 

 

 

Chcete tipy z praxe?

Máte je mít! Praktické postřehy z cestování s miminkem na látkových plenkách najdete třeba na Facebooku Suchá Plína.

Nebo v diskusi pod tímto naším Facebook postem.

Krásné léto všem!

Koupit jednorázové vkládací plenky můžete zde:

 

Budete k nim potřebovat svrchní kalhotky?