Kdo jsme?

Jsme Bamboolik a existujeme od roku 2012. Z  malé živnosti jsme vyrostli v  sebevědomou společnost, která nastavuje trendy v odpovědném a udržitelném podnikání. Zní to, jakože si nepřiměřeně fandíme. Ale my to máme na papíře. Od platformy Byznys pro společnost jsme dostali ocenění Trendsetter jako TOP Odpovědná malá firma, a to dokonce několikrát.

Bamboolik Team

 

O co nám jde?

  • O lepší budoucnost pro naše děti, zejména pokud jde o životní prostředí.
  • O zachování výroby a pracovních míst v  ČR.
  • O „návrat ke kořenům“ – věci jdou dělat tradičně, ale v  moderním hávu a s  moderními vymoženostmi.
  • O otevřenou komunikaci v  podnikání, ať již mezi námi ve firmě, vůči našim obchodním partnerům, dodavatelům i koncovým zákazníkům.
  • A taky rádi ukazujeme, že lze skloubit kariéru a péči o malé děti.
  • Máme pevně stanovené hodnoty — lokálnost, udržitelnost a smysluplnost. To nejsou jenom hezká slova na nástěnku. My naše hodnoty doopravdy žijeme.

 

Hezky to říkáte. Jak těch vznešených cílů dosahujete?

  • Vyrábíme, prodáváme a propagujeme ekologické alternativy jednorázových produktů – dětských plenek a dámských menstruačních vložek. A nejde jen o udržitelné výrobky. Dbáme na udržitelnost celého výrobního procesu, používáme třeba výhradně již jednou použité kartonové krabice. Naše výrobky buď nemají žádný obal nebo jsou zabaleny v  kompostovatelném sáčku z  kukuřičného škrobu. Když k  nám přijdete na návštěvu, PET láhev vám na stůl rozhodně nepostavíme a kdybyste náhodou chtěli brčko, dostanete kovové.
  • Všechny naše produkty vyrábíme v  ČR, z  certifikovaných českých anebo alespoň evropských materiálů (po těch saháme, když české materiály nejsou dostupné). Zhruba polovina naší produkce pochází z  chráněných dílen nebo z  naší vlastní šicí dílny, která se kvalifikuje jako sociální podnik. Více si o našem přístupu k  šicím dílnám můžete přečíst zde.
  • Moderní materiály, jako Stay-Dry či extra savá biobavlna, nám pomáhají vyvinout produkty, které jsou ekologické a udržitelné, ale zároveň nejsou náročné na používání. Uživatelský komfort nade vše! Jak pro rodiče, tak pro miminko. Když máme problém, komunikujeme ho otevřeně, ať už zákazníkům nebo partnerům nebo mezi sebou ve firmě. Našich zákazníků si ohromně vážíme! Klidně si to vyzkoušejte — prubněte naši zákaznickou linku nebo chatovací okénko zde na webu.
  • Naprostá většina naší pracovní síly je tvořena ženami a valná většina z  nich u nás začínala, když byly jejich děti ještě opravdu malé, nezřídka v  batolecím věku. Jsme mistři zkrácených a flexibilních úvazků a práce na dálku. Ve firmě máme dokonce dětský pokojíček, když je potřeba vzít děti do práce s  sebou,  a kolegyním, které mají děti předškolkového věku, přispíváme na jesle či chůvu.

 

Bamboolik - Naše vize

 

 

Líbí se vám naše vize, sdílíte naše hodnoty?

Mrkněte na volné pracovní pozice nebo nám klidně rovnou napište, jen tak, do foroty. Třeba se trefíte.

 

Pro vaše dítě. Pro vás. Pro planetu.