Dotace

V Bambooliku podnikáme tak, aby nám to dávalo především SMYSL.

Sociální šicí dílna Bamboolik

Vyrábíme ekologické produkty (látkové plenky a menstruační vložky), které přispívají k ochraně životního prostředí. Z našeho pohledu by smysl nedávalo, abychom sem tyto produkty dováželi například z Asie - ekologický produkt, který musí přeletět půl planety, aby se dostal ke svému konečnému spotřebiteli, už nám nepřipadá tak ekologický.

Dává to takto celkem SMYSL, co myslíte? Nicméně je třeba k tomu dodat, že jsme si rozhodně nevybrali tu nejjednodušší cestu. Vyrábět v ČR a nakupovat české (případně evropské) materiály je dražší, než nakoupit vše (včetně) výroby mimo Evropu. Nám to pořád smysl dává, na druhou stranu potřebujeme zůstat konkurenceschopní. Naše marže rozhodně nejsou 100%, jak tomu bývá u některých přeprodejců látkových plen.

Proto na rovinu přiznáváme, že čas od času využijeme dostupné dotační programy. Už jsme takto čerpali finanční podporu na účast na zahraničních veletrzích, na vzdělávání zaměstnanců a bez skrupulí říkáme, že nebýt dotačního programu na rozvoj sociálního podníkání, naše šicí dílna by v roce 2020 nevznikla. Nebo by vznikla až o pár let později. 

Nevidíme nic špatného na tom, přijmout nabízenou pomoc, když je dostupná. I to nám dává náš oblíbený SMYSL.

Více si o naší sociální dílně můžete přečíst zde. Zajímá-li vás, jak dílna vznikala, přečtěte si článek Jsme socky a jsme na to hrdí.

O principu sociálního podnikání jsme se zase více rozepsali v článku Bamboolik jako sociální podnik

Zuzana Hloušková, zakladatelka Bambooliku, v šicí dílně

Projekt Vznik nových pracovních míst pro rodiče dětí z řad migrantů při rozšíření výroby a prodeje látkových plen je spolufinancován Evropskou unií.

Projekt Vznik nových pracovních míst pro rodiče dětí z řad migrantů při rozšíření výroby a prodeje látkových plen je spolufinancován Evropskou unií | Bamboolik