Dotace

V Bambooliku podnikáme tak, aby nám to dávalo především SMYSL.

Sociální šicí dílna Bamboolik

Vyrábíme ekologické produkty (látkové plenky a menstruační vložky), které přispívají k ochraně životního prostředí. Z našeho pohledu by smysl nedávalo, abychom sem tyto produkty dováželi například z Asie - ekologický produkt, který musí přeletět půl planety, aby se dostal ke svému konečnému spotřebiteli, už nám nepřipadá tak ekologický.

Dává to takto celkem SMYSL, co myslíte? Nicméně je třeba k tomu dodat, že jsme si rozhodně nevybrali tu nejjednodušší cestu. Vyrábět v ČR a nakupovat české (případně evropské) materiály je dražší, než nakoupit vše (včetně) výroby mimo Evropu. Nám to pořád smysl dává, na druhou stranu potřebujeme zůstat konkurenceschopní. Naše marže rozhodně nejsou 100%, jak tomu bývá u některých přeprodejců látkových plen.

Proto na rovinu přiznáváme, že čas od času využijeme dostupné dotační programy. Už jsme takto čerpali finanční podporu na účast na zahraničních veletrzích, na vzdělávání zaměstnanců a bez skrupulí říkáme, že nebýt dotačního programu na rozvoj sociálního podníkání, naše šicí dílna by v roce 2020 nevznikla. Nebo by vznikla až o pár let později. 

Nevidíme nic špatného na tom, přijmout nabízenou pomoc, když je dostupná. I to nám dává náš oblíbený SMYSL.

Více si o naší sociální dílně můžete přečíst zde. Zajímá-li vás, jak dílna vznikala, přečtěte si článek Jsme socky a jsme na to hrdí.

O principu sociálního podnikání jsme se zase více rozepsali v článku Bamboolik jako sociální podnik

Zuzana Hloušková, zakladatelka Bambooliku, v šicí dílně

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení