Poporodní vložky

Velmi savé látkové menstruační vložky s prodlouženou délkou, vhodné jako poporodní vložky na období šestinedělí. Později je využijete i jako vložky na noc. Naprosto spolehlivé a zároveň prodyšné.

Prvních pár dnů po porodu (ve dnech, kdy se zavinuje děloha a zbavuje se tzv. očistků) bude vaše krvácení s největší pravděpodobností velmi silné. Doporučujeme proto vložky měnit co nejčastěji, a po použití je odmáčet (v ledové vodě) a prát častěji. Zpravidla se jedná o cca první týden šestinedělí, v dalších týdnech už se krvácení od běžné menstruace zpravidla příliš neliší. Jakmile uvidíte, že použití této nejsavější poporodní vložky není nutné, můžete bez obav přejít na menstruační vložky na den. Obecné tipy na jednoduchou údržbu látkových vložek najdete tady.

Poporodní vložky, stejně jako ostatní velikosti našich látkových vložek, nabízíme ve dvou provedeních - satén & biobavlna, nebo biobavlněné froté. V případě saténových vložek je vnitřní savá část ušita z certifikované biobavlny, a kontaktní vrstva z bavlny se saténovou úpravou. Vložky z biobavlněného froté mají savou i dotykovou část z čisté biobavlny. U saténových poporodních vložek si můžete vybrat mezi červenou a modrou barvou. Pakliže chcete mít naprostou kontrolu nad barvou a intenzitou očistků, zvolte poporodní vložky z biobavlněného froté v přírodní barvě.

Všechny naše poporodní vložky mají zapínání na patentek, který je tenoučký a hladký, a nijak proto netlačí.

Skvělá zpráva: Po skončení šestinedělí se poporodních vložek určitě nemusíte zbavovat. Poslouží vám totiž skvěle i později jako menstruační vložky na noc. Díky jejich prodloužené délce si můžete užít klidný nerušený spánek v jakékoli poloze beze strachu z protečení.

2 položek celkem

Cena

220299
1220299

Značky

Barva

Dotyková vrstva

Položek k zobrazení: 2
hlavní fotka vložky 800x800
od 247 Kč bez DPH
od 299 Kč

Vysoce savé látkové vložky z certifikované biobavlny vhodné na noc nebo na období po porodu. Se saténovou dotykovou vrstvou.

Kód: 92230
Noční / poporodní látkové vložky Bamboolik  - biobavlněné froté
od 182 Kč bez DPH
od 220 Kč

Velmi savé, avšak stále velmi prodyšné vložky ze 100% certifikované biobavlny evropského původu. Vhodné pro silné noční krvácení nebo jako porodnické vložky pro období šestinedělí.

Kód: 92232

Užitečná rada od zákaznice

Osobní tip nám poslala spokojená uživatelka našich poporodních vložek, Anija ze Švýcarska:

Doporučuju pořízení většího množství vložek, než kolik myslíte, že budete potřebovat. V prvních týdnech po porodu vám může nutnost častého praní spolu s péčí o miminko a případné zdravotní potíže, nebo prostě jen únava, dát pořádně zabrat. V mém případě jsem kvůli zdravotním komplikacím krvácela déle, než je běžné, a tak jsem taky potřebovala větší zásobu poporodních vložek na delší dobu, než jsem čekala.

Pro mě bylo pohodlné množství 40 vložek pro silné krvácení. Látkové poporodní vložky jsem totiž začala používat hned v porodnici. Ty použité jsem každý den posílala po manželovi domů vyprat a po vysušení mi je zase přivezl zpátky. Naštěstí jsem si s sebou nabalila zásobu pytlíků na praní a nepromokavých skladovacích pytlíků. Po pár dnech doma s miminkem už jsem pak najela na pravidelnou rutinu praní a vložky jsem prala spolu s látkovými plenkami, a nemusela jsem se vůbec strachovat, že mi vložky dojdou.