Domů / Bamboolikovy chráněné dílny
Odběr novinek
Platební brána GoPay

 

GoPay - plaťte u nás bezpečně:
GoPay platební místo Verified by Visa MasterCard Secure Code  
 
Přijímáme tyto platební karty:    
VISA VISA Electron MasterCard Maestro

 

Bamboolikovy chráněné dílny

Bamboolikovy produkty vznikají výhradně v České republice, konkrétně na jižní Moravě, v Brně a okolí. V současné době šije naše produkty pět dílen, z nichž čtyři jsou chráněné. Všechny máme dostatečně blízko na to, abychom se mohli kdykoli ve kterékoli z nich zastavit. Být v úzkém kontaktu je pro nás velmi důležité.

Co přesně znamená chráněná dílna?

Chráněná dílna je taková dílna, ve které pracují osoby se zdravotním postižením. V chráněné dílně díky přispění ze strany státu mohou pracovat svým tempem, po kratší dobu a podobně.

Proč spolupracuje Bamboolik s chráněnými dílnami?

Už od samotného založení firmy jsme věděli, že chceme pomáhat. Ne nárazově: systematicky, samotným fungováním firmy. Poskytnout příležitost pracovat lidem, kteří mají na trhu práce horší startovní pozici, se jevilo jako skvělá volba. Hned v začátku jsme tedy začali oslovovat chráněné šicí dílny. Začátky nebyly jednoduché ani pro jednu stranu, ale dobrá vůle z obou stran zajistila, že jsme se naučili společně pracovat ku prospěchu věci.

Spolupráce s chráněnými dílnami není z naší strany žádná charita. Lidé, kteří pracují v chráněných dílnách pro Bamboolika, na sebe mohou být právem hrdí. Dílny pracují podle plánů, které plní (a někdy dokonce i přeplňují), takže v podstatě za standardních tržních podmínek. A jejich pracovníci odvádějí skvělou práci: vyrábějí požadované množství produktů ve skvělé kvalitě.

V chráněných dílnách dnes pro Bamboolika pracuje více než 25 lidí, produkují cca 40 % našich plen.

Proč tedy ne jen chráněné dílny?

Přestože naše chráněné dílny pracují naprosto profesionálně, stále musí být „chráněny“ – především před stresem. Bamboolik rychle roste a poptávka po našich produktech stoupá, velmi často přitom skokově. A to pak je stres pořádný, je potřeba pracovat přesčas, přijít někdy i o víkendu apod. To jsou věci, které od chráněné dílny žádat nelze.

Druhým důvodem je počet pracovníků. Švadlen, šiček a dalších profesí textilního průmyslu je v České republice velmi málo a valem jich ubývá. Nejen Bamboolik, ale řada dalších firem v této oblasti zoufale hledá další pracovníky do šicích dílen. Nemůžeme se proto omezovat jen na osoby se zdravotním postižením.

Naše „nechráněná“ dílna nám tak nesmírně pomáhá, umožňuje nám zvládat i hektická období, jako jsou Týden opravdových plen nebo Vánoce, a dodávat stále větší množství plenek, doplňků i oblečení zákazníkům po celém světě.

 

Všem našim dílnám a jejich pracovníkům tak patří naše každodenní díky.

A pozor, pro Bamboolik velká změna! V roce 2020 otevíráme vlastní šicí dílnu. Proč jsme se tak rozhodli a co to pro nás znamená, se dočtete zde.