Domů / Jednorázové vkládací pleny
Odběr novinek
Platební brána GoPay

 

GoPay - plaťte u nás bezpečně:
GoPay platební místo Verified by Visa MasterCard Secure Code  
 
Přijímáme tyto platební karty:    
VISA VISA Electron MasterCard Maestro

 

Jednorázové vkládací pleny

Na půl cesty mezi látkovými a jednorázovými plenami: Jednorázové vkládací pleny - ideální nejen na cesty.

  

Bamboolikovy jednorázové vkládací plenky představují kompromis mezi látkovými a jednorázovými plenami. Jsou ideálním produktem na dovolenou, pokud se chystáte někam, kde nemůžete či nechcete pravidelně prát. Použijete je se svrchními kalhotkamitréninkovými kalhotkami, či AIO kapsami. Savý vnitřek po použití jednoduše vyhodíte. 

 

Čtení nepovažujete za tak názorné? Zkuste video:

 

 A takto jednoduché může být cestování s jednorázovými jádry:

 

Na co se nás nejčastěji ptáte v souvislosti s jednorázovými jádry:

 

V jakých situacích jednorázová jádra nejlépe využijete?

-      Na horách či na letní dovolené: Pokud vás čeká dovolená, na které byste rádi využili svoji látkovací výbavu, aniž by to nepřiměřeně narušilo váš komfort, anebo kde nemáte možnost pravidelně prát v pračce.

-      Při tréninku na nočník: Vykazujete střídavé úspěchy s nočníkem, nicméně ještě to není úplně ono. Při cestování MHD nebo v autě při přejezdu k babičce z pochopitelných důvodů nechcete řešit počurané oblečení, anebo v noci převlékat povlečení. Jednorázové pleny považujete za krok zpět.

-      Vaše dítě už je během dne bez plen, ale v noci ještě plenku potřebuje: Máte tedy spotřebu jedné pleny denně, a nemáte je každé 2 dny s čím prát. I tady skvěle využijete jednorázová jádra, a svrchní kalhotky vyperete cca jednou za týden, až nastřádáte dost prádla pro praní na 60 (Podle nás se ho v domácnosti s dětmi najde dost - ručníky, utěrky, prostěradla, hadry po úklidu stolu či podlahy poté, co vaši miláčci posvačili, apod.)

 

Jaké mají Bamboolikovy vkládací plenky výhody?

-      Obsahují minimum chemie (neobsahují žádný absorbční gel nebo jeho minimální množství, nejsou uměle parfemované ani bělené).

-       Kůže může dýchat, neboť nepromokavá vrstva je zajištěna voděodolnou a přitom prodyšnou látkou.

-       Užijete si svoje krásné svrchní kalhotky či AIO kapsy i na dovolené :-)

  

Jaký je rozdíl mezi oběma typy jednorázových vkládacích plen?

Bamboolik má v nabídce vkládací pleny čistě celulózové a savější celulózové s 3,5 g SAP gelu. Čistě celulózové plenky jsou tvořeny celulózou a netkanou textilií (polypropylen), mají tedy výhodu převažujícího přírodního materiálu. Plenky se SAP gelem jsou oproti tomu výrazně savější.

 

Co je to ten SAP gel?

SAP (superabsorpční polymer) je absorpční gel. V suchém stavu jde o prášek, který do sebe nasává vodu a vytvoří tak malé kuličky. Dokáže absorbovat až 300násobek své hmotnosti. Jak už popis napovídá, SAP gel není přírodní materiál. Také nepozná, kterou vlhkost do sebe má natáhnout a kterou ne, takže může mít tendenci vysušovat citlivou pokožku miminka. Proto jej v našich jednorázových vkládacích plenkách používáme jen v omezeném množství.

 

Proč jednorázové vkládací plenky a ne „pampersky“?

U celulózových vkládacích plen je rozdíl očividný – oproti jednorázovým plenkám jsou v podstatě přírodní. U SAPových vkládacích plen je přidán absorpční gel v minimálním nutném množství, vkládací plenka navíc pokrývá jen „kritickou oblast“, nikoli celou pánevní oblast. Jednorázové vkládací plenky Bamboolik navíc neobsahují žádnou parfemaci ani bělidla, které mohou citlivou dětskou pokožku dráždit. Naše životní prostředí pak potěší, že vkládací pleny neobsahují lepítka ani gumičky. 

Dalším rozdílem je prodyšnost: u jednorázových plenek zajišťují nepromokavost nepříliš prodyšné vrstvy podobné igelitu, takže děti mají tendenci se v nich zapařovat a opruzovat. U jednorázových vkládacích plenek je nepromokavost zajištěna svrchními kalhotkami, které fungují podobně jako moderní membránové bundy – nepropustí vlhkost ven, ale jsou prodyšné a díky tomu „větrají“.

 

Kolik to stojí?

Přebalování s využitím jednorázových vkládacích plenek je dražší než používání moderních látkových plen a levnější než používání ekologických jednorázových plenek. Jedno přebalení do Bamboolikových jednorázových jader vás (za předpokladu, že svrchní kalhotky nebo AIO kapsu už máte doma) vyjde od 5 Kč (pro malého kojence nebo naopak trénující batolátko, kterým stačí 1 ks celulózové vkládací plenky) do 14,30 Kč (pro produktivní borce, kteří potřebují 2 ks SAPové vkládací plenky najednou).

 

Jaké jednorázové vkládací pleny si mám pořídit?

Při volbě typu jednorázových vkládacích plen si odpovězte na následující otázky:

Otázka

Typ plenky

Dávám přednost přírodním materiálům?

Celulózové vkládací plenky.

Nevýhodou je nižší savost, takže pro starší (učuranější) děti budete potřebovat použít dvě najednou anebo přebalovat častěji.

Nechci přebalovat častěji než jednou za 2-3 hodiny?

SAPové vkládací plenky.

Jak staré mám dítě?

Novorozenci a malému kojenci, stejně jako staršímu dítěti, které už úspěšně trénuje na nočník a potřebuje jen pojistku, by měly stačit savostí celulózové vkládací plenky.

Pro většího kojence nebo batolátko budou z hlediska savosti vhodnější SAPové vkládací plenky.

Jak učurané mám dítě?

Dítěti čurajícímu v malých dávkách budou stačit celulózové vkládací plenky, pro výkonnější borce jsou vhodnější vkládací plenky s podílem SAPu.

 

Jednorázové vkládací plenky jsou skvělým doplňkem k našim plenám – díky nim můžete zkombinovat výhody jednorázu a látkových plenek.

Užijte si dovolenou a krásné cesty!