Kam s nimi? (Nový život pro použité kartonové krabice a obalový materiál)

Nový život pro použité kartonové krabice a obalový materiál. Jak se zapojit?

Redukujeme s Reduca.cz aneb Kam s nimi?

Ano, kultovní otázka, kterou si kladl už Jan Neruda, je stále aktuální i v dnešní moderní internetové době. Jenom už neřešíme, kam se slamníkem, ale co s použitými krabicemi a jiným obalovým materiálem. 

Všichni to známe: nakupujeme na internetu čím dál tím víc a kolikrát se nestačíme divit, kolik obalového materiálu nám dorazí domů spolu s objednaným zbožím. Pro pár krabic doma najdete využití, ale po čase se začnou hromadit. A tak je vyhodíte. Nebo ne?

My v Bambooliku všechny krabice poctivě nosíme do práce. A balíme do nich naše balíčky. Takže pokud se vám stane, že vám od nás přijde objednávka v krabici od vloček nebo krabičce od čaje (true story!!), nelekejte se. Jenom jsme se zařekli, že nové krabice pro naše objednávky kupovat ne a ne a nebudeme.

Stejnou filozofií se řídí sdílí celá řada českých výrobců a e-shopů. A naprostá většina z nich je otevřená tomu, abyste se u nich stavili s krabicemi, které doma nevyužijete. Reduca.cz nyní dala dohromady pěkný seznam odběrních míst pro použité krabice a jiný obalový materiál. Najdete ho zde - a Bamboolik je tam samozřejmě taky.

Jdete do toho s námi?

Kartonové krabice - Kam s nimi

(Plus bychom rádi podotkli, že nechceme kritizovat použité množství obalového materiálu nebo velikost krabic. Sami víme, že někdy zasáhnou vnější okolnosti a dobrý úmysl zůstane pouze v teorii. Věděli jste například, že některé dopravní společnosti mají normy na to, jak mají být zabalené balíčky, které jsou ochotni převzít k přepravě a jak velké krabice můžete použít? My jsme to taky nevěděli, dokud to po nás nechtěli. Takže se snažíme, udržet v oběhu ty krabice, které už tam jsou, a další nepřidávat. Howgh.)