10 let s Bamboolikem

Bamboolik slaví 10 let!

Bamboolik má první kulatiny a my jdeme slavit! Byla to cesta dlouhá, zábavná, někdy náročná a stále máme občas pocit, že jsme pořád na začátku. Asi je to tak správně, alespoň zůstáváme pořád ve střehu.

Rodiče sobě

Když Bamboolik vznikl, byly u toho 2 mámy, 3 děti, podporující okolí a spousta snů. Měli jsme vizi o založení firmy, která bude mít smysl a přesah, kde se budeme moci realizovat a která nám umožní si lépe organizovat čas pro děti a na práci. Abychom byli zcela upřímní, bylo za tím taky trochu té ekologické odpovědnosti. No dobře, trochu více. Ok, přiznáváme se, někteří z nás jsou prostě trochu eko-blázni :-D

A tak Bamboolik rostl. Jak už to bývá, co člověk vysílá ven, to se mu vrací — a k nám přicházeli další a další lidé, převážně rodiče malých dětí, kteří s námi sdíleli naši vizi. Za rok jsme byli 3, za 5 let nás bylo deset a teď nás je více než 20 a dalších 20 spolupracujících švadlen v chráněných a externích šicích dílnách.

Máme 28 dětí! Teda ne společných, ale "dohromady”, chápeme se ;-) Většinou už s námi do práce nechodí, kdyby ovšem chtěly, mají tady k dispozici svůj pokojíček a dětskou židličku (byť někteří se už do ní dávno nevejdou). Velká část z nás má ovšem děti u práce skoro pořád, protože home-office je naše druhé jméno, a to nejen když je zrovna nějaká ta pandemie.

Víte, co je nejhorší, když máte online schůzku, třeba s významným zákazníkem? Když se Vám v pozadí hovoru ozve ono známé “mááámííííí, hótóvóóó”  Případně jiný pokřik, signalizující, že váš potomek dokončil své dílo na toaletě / nočníku.

Bamboolik 10 let - změna vizuálu

Podnikatelské AHA momenty

  • Zisk není vše. Ano, je fajn, rozporovat to rozhodně nebudeme. Není to však ten důvod, kvůli kterému ráno vstanete z postele a zasednete ke “stroji” (doslova k šicímu nebo obrazně k počítači). Není to ten důvod, který Vám pomáhá projít i náročným obdobím. A není to ten důvod, proč zůstáváme věrni Bambooliku.
  • Drž se svého kopyta. Vyrábíme skvělé plenky. Jdou nám i menstruační vložky, asi že je to příbuzný obor. V jakékoliv jiné oblasti, do které jsme se kdy pustili, to spíš nedopadlo. Je dobré si to přiznat, poučit se a věnovat pozornost tomu, co umíme.
  • Rychlý růst v počátku podnikání neznamená vůbec nic. Ovšem ego to potěší, to zase jo :-)
  • Intuice funguje i v podnikání. A je dobré ji umět používat ideálně v kombinaci s obyčejným selským rozumem.
  • Je to o lidech. Ano, klišé, ale fungující a soudržný tým je naprostý základ!
  • Není známkou slabosti nechat si poradit od zkušenějších.
  • Otevřená a jasná komunikace usnadní nejednu situaci. Další klišé, další otřepaná fráze, ale fakt, věřte nám. Je to někdy náročné, bolí to, ale stojí za to mít jasné a čisté vztahy.
  • Jediná věc, na kterou se v podnikání i v životě můžete spolehnout, je neustálá změna :-)

 Bamboolik 10 let - změna loga

Do další dekády

Do následující desetiletky vstupujeme oslabeni po dvou letech s covidem a možná s nejistými vyhlídkami. Zato s jasnou vizí o tom, jak chceme podnikat, co to má přinášet nám i společnosti, ve které žijeme, a v čem jsme silní.

Nebude to snadná cesta, ale víme, že to společně zvládneme a sami se těšíme na to, co nám těch dalších 10 let přinese.

A jsme rádi, že jste v tom s námi.

Děkujeme!

Jo a máme pro Vás dárek ;-) Naše slevy z Týdne opravdových plen pokračují!

Ale pozor, tentokrát to nejsou jen slevy na naše plenkové produkty. Za bezkonkurenční cenu si k našim narozeninám můžete pořídit třeba zmiňované menstruační vložky, vychytávky pro Vaši ekologickou domácnost nebo heboučké deky pro miminka do postýlky i do autosedačky.

 

 Slevy 10 let Bamboolik - vložky