10 let s Bamboolikem

Bamboolik slaví 10 let!

Bamboolik má první kulatiny a my jdeme slavit! Byla to cesta dlouhá, zábavná, někdy náročná a stále máme občas pocit, že jsme pořád na začátku. Asi je to tak správně, alespoň zůstáváme pořád ve střehu.

Rodiče sobě

Když Bamboolik vznikl, byly u toho 2 mámy, 3 děti, podporující okolí a spousta snů. Měli jsme vizi o založení firmy, která bude mít smysl a přesah, kde se budeme moci realizovat a která nám umožní si lépe organizovat čas pro děti a na práci. Abychom byli zcela upřímní, bylo za tím taky trochu té ekologické odpovědnosti. No dobře, trochu více. Ok, přiznáváme se, někteří z nás jsou prostě trochu eko-blázni :-D

A tak Bamboolik rostl. Jak už to bývá, co člověk vysílá ven, to se mu vrací — a k nám přicházeli další a další lidé, převážně rodiče malých dětí, kteří s námi sdíleli naši vizi. Za rok jsme byli 3, za 5 let nás bylo deset a teď nás je více než 20 a dalších 20 spolupracujících švadlen v chráněných a externích šicích dílnách.

Máme 28 dětí! Teda ne společných, ale "dohromady”, chápeme se ;-) Většinou už s námi do práce nechodí, kdyby ovšem chtěly, mají tady k dispozici svůj pokojíček a dětskou židličku (byť někteří se už do ní dávno nevejdou). Velká část z nás má ovšem děti u práce skoro pořád, protože home-office je naše druhé jméno, a to nejen když je zrovna nějaká ta pandemie.

Víte, co je nejhorší, když máte online schůzku, třeba s významným zákazníkem? Když se Vám v pozadí hovoru ozve ono známé “mááámííííí, hótóvóóó”  Případně jiný pokřik, signalizující, že váš potomek dokončil své dílo na toaletě / nočníku.

Bamboolik 10 let - změna vizuálu

Podnikatelské AHA momenty

  • Zisk není vše. Ano, je fajn, rozporovat to rozhodně nebudeme. Není to však ten důvod, kvůli kterému ráno vstanete z postele a zasednete ke “stroji” (doslova k šicímu nebo obrazně k počítači). Není to ten důvod, který Vám pomáhá projít i náročným obdobím. A není to ten důvod, proč zůstáváme věrni Bambooliku.
  • Drž se svého kopyta. Vyrábíme skvělé plenky. Jdou nám i menstruační vložky, asi že je to příbuzný obor. V jakékoliv jiné oblasti, do které jsme se kdy pustili, to spíš nedopadlo. Je dobré si to přiznat, poučit se a věnovat pozornost tomu, co umíme.
  • Rychlý růst v počátku podnikání neznamená vůbec nic. Ovšem ego to potěší, to zase jo :-)
  • Intuice funguje i v podnikání. A je dobré ji umět používat ideálně v kombinaci s obyčejným selským rozumem.
  • Je to o lidech. Ano, klišé, ale fungující a soudržný tým je naprostý základ!
  • Není známkou slabosti nechat si poradit od zkušenějších.
  • Otevřená a jasná komunikace usnadní nejednu situaci. Další klišé, další otřepaná fráze, ale fakt, věřte nám. Je to někdy náročné, bolí to, ale stojí za to mít jasné a čisté vztahy.
  • Jediná věc, na kterou se v podnikání i v životě můžete spolehnout, je neustálá změna :-)

 Bamboolik 10 let - změna loga

Do další dekády

Do následující desetiletky vstupujeme oslabeni po dvou letech s covidem a možná s nejistými vyhlídkami. Zato s jasnou vizí o tom, jak chceme podnikat, co to má přinášet nám i společnosti, ve které žijeme, a v čem jsme silní.

Nebude to snadná cesta, ale víme, že to společně zvládneme a sami se těšíme na to, co nám těch dalších 10 let přinese.

A jsme rádi, že jste v tom s námi.

Děkujeme!

Jo a máme pro Vás dárek ;-) Naše slevy z Týdne opravdových plen pokračují!

Ale pozor, tentokrát to nejsou jen slevy na naše plenkové produkty. Za bezkonkurenční cenu si k našim narozeninám můžete pořídit třeba zmiňované menstruační vložky, vychytávky pro Vaši ekologickou domácnost nebo heboučké deky pro miminka do postýlky i do autosedačky.

 

 Slevy 10 let Bamboolik - vložky

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení