Dárky na Vánoce: Tipy na smysluplné dárky

Smysluplné dárky, ekologické dárky | Bamboolik

Smysluplné dárky: Tipy na vánoční dárky pro děti

Dárky k Vánocům, které neskončí v koutě. Přečtěte si naše léty prověřené tipy na smysluplné dárky na Vánoce. Včetně ekologického balení dárků.


Jednou z hlavních hodnot Bambooliku je smysluplnost. Chceme, aby všechno, co děláme, dávalo smysl, a tato hlavní hodnota se prolíná i do našich životů. Včetně vánočního času. Většina z nás raději vidí pod stromečkem pár smysluplných dárků než hromady zbytečností. A hory zmačkaného papíru.

Tipy na vánoční dárky pro miminko

Dětem do cca jednoho roku (a často i starším) je povětšinou úplně jedno, co je obsahem dárků. Jsou nadšené z obalového materiálu, z blikajících světýlek na stromečku a zapálených svíček (v jejich blízkosti opatrně). Navíc, miminka a batolata berou jako hračku cokoliv, co se jim dostane pod ruku.

Tip na smysluplný dárek pro miminko: mrkněte na Montessori pomůcky. Vypadají jako hračky, ale většina z nich má hlubší edukativní smysl. Rozvíjejí jemnou motoriku, samostatnost a bývají vyrobené z přírodních materiálů.

Nám je sympatická česká firma Trihorse. Vyrábí krásné dřevěné Montessori pomůcky a hračky a jejich hodnoty souzní s těmi Bamboolikovskými. Dbají na udržitelnou lokální výrobu a moc se nám líbí jejich vize: být dlouhodobou součástí dětských příběhů v té nejtvořivější úrovni s přírodním materiálem.

Trihorse + Bamboolik - smyslupné Vánoce

Parádní je třeba jejich FingerCar, dřevěné autíčko, které se ovládá prstem, případně pomocným joystickem, fixou nebo propiskou. Rozvíjí jemnou motoriku i kreativitu a můžete si k němu dokoupit speciální dráhy. Unikátní technologie autíčka je dokonce chráněná celoevropským patentem.

Smysluplný dárek, který vám bude doma sloužit opravdu dlouho, je také unikátní Koník 3v1 – houpací kůň, jídelní stolek a dětská židlička v jednom. Jak napovídá samotný název firmy, koník byl prvním produktem Trihorse a důvodem, proč byla firma založena. Krásný vánoční dárek pro děti!

Trihorse - české dřevěné hračky s duší

Ekologické balení dárků

Garantujeme vám, že pokud pod stromeček nadělíte FingerCar, bude z toho láska veliká! Hrozí pak, že budete muset autíčko nosit všude s sebou. Aby se vám v tašce nebo batůžku dobře hledalo a aby se autíčko nepoškodilo či nezašpinilo, doporučujeme ho nosit v našem XS pytlíku, který je na drobné hračky jako stvořený. Narozdíl od autíčka pytlík snadno vyperete v pračce.

A když jsme u těch pytlíků, ty jsou vůbec (nejen) o Vánocích skvělé – dají se totiž použít jako ekologické balení dárků! Nepromokavý pytlík najde užití v každé domácnosti, i s odrostlejšími dětmi. Na papuče do školy/školky, na svačiny, na tělocvik nebo mokré věci po plavání.

Inspirujte se, jak může vypadat ekologické balení dárků pod stromečkem:

Ekologické balení dárků | Bamboolik

Rozešlete rodině seznam vánočních dárků

Co vám je platné, že nakupujete minimalistky a ekologicky, když pak dítě u babičky dostane několik plastových hrajících zbytečností? Zkuste se s rodinou nenásilně domluvit předem. Sepište seznam toho, co byste doma uvítali a rozešlete ho příbuzným – ideálně i s odkazy, kde co pořídit. Nemůžeme vám zaručit, že to bude celé široké příbuzenstvo respektovat, ale věříme, že díky chytrému seznamu se hory dárky dárků aspoň trochu zredukují.

Čekáte miminko? Nechte si nadělit něco do výbavičky nebo to vyřešte dárkovým poukazem

Seznam smysluplných dárků využijete i tehdy, pokud budete přes Vánoce v očekávání. Příbuzenstvo často jen hoří, aby mohlo koupit dárek pro miminko (obzvlášť pokud jde o prvního potomka v rodině) – pošlete jim seznam nebo je pověřte, ať vás obdarují dárkovým poukazem. Vy si pak nakoupíte přesně to, co potřebujete a/nebo chcete.

Náš tip: Do každé domácnosti s miminkem se hodí nepromokavá přebalovací podložka. Smýšlíte-li ekologicky, ideálně pratelná. A počítejte s tím, že budete potřebovat aspoň dvě. Každé miminko také potřebuje mazlivou deku, kterou použijete kdekoliv, doma v postýlce, venku v kočárku nebo v autě přes autosedačku.


Smysluplné dárky pro děti k Vánocům

Přebalovací podložka Deka pro miminko
Přebalovací podložka I Bamboolik Deka pro miminko I Bamboolik

Ekologické dárky pro ženy

Na závěr ještě jeden tip na ekologický dárek pro ženy: Už léta jsou evergreenem Vánoc naše odličovací tamponky. Z biobavlny, pratelné a úžasně praktické – s jednou hrubší stranou pro jemný peeling pokožky a jemnoučkou vrstvou na druhé straně pro dokonalé odlíčení. 

→ Chcete se dozvědět další tipy na smysluplné dárky, nebo byste se rádi podělili o svůj vlastní tip? Zapojte se do diskuse na našem Facebooku.