Seznamte se, tým Bamboolik: David Hloušek

Ahoj Davide! Co tě přivedlo do Bambooliku a jak dlouho tu pracuješ?

Na to je rád odpovídám mým oblíbeným bonmotem, že mentálně jsem ve firmě od jejího založení. Bamboolik totiž založila moje žena a od začátku jsme řešili spoustu věcí doma společně.
Fyzicky jsem pak do Bambooliku nastoupil na jaře 2017, takže letos slavím tříleté výročí. Nastoupil jsem ve chvíli, kdy bylo akutně potřeba někoho do oddělení výroby. Do výběrového řízení se tehdy moc vhodných kandidátů nepřihlásilo a slečna, co nakonec nastoupila, odešla sama těsně před koncem zkušební doby. Tak jsme se doma dohodli, já jsem nahodil svoji superhrdinskou kápi a jal jsem se zachraňovat situaci.

Co v Bambooliku děláš?

Mám na starosti všechno kolem výroby našich produktů, nákupu materiálu a koordinaci našich výrobních dílen. Řídím malý tým, který má za úkol ukočírovat výrobu tak, aby měl obchod co prodávat a marketing co propagovat. Zároveň se taky podílím na strategickém vedení firmy. Tento rok se k našim kooperačním dílnám přidalo i vybudování vlastní šicí dílny, to je moc hezká výzva.

Seznamte se David Hloušek, rodina - Bamboolik

Kromě toho, že mě Monika naučila péct kváskový chleba, jsem se taky pustil do kváskové pizzy. Ta se u nás doma stále okamžitě hitem.

Co na tvé práci tě nejvíc baví?

Nejvíc mě baví asi ta kombinace analytické práce a práce s lidmi. Jeden den se zavřu v kanclu, hrabu se v excelových tabulkách a plánuju, jindy strávím celý den na cestách, na schůzkách a koordinuju lidi. Líbí se mi ta různorodost.
A tak mám moc rád ten pocit, když se vše naplní - jak ty moje plány, tak naše sklady. Vidíš hmatatelný výsledek své práce, fyzické výrobky, znáš celý ten výrobní proces, víš, co všechno tomu předcházelo. Tomu říkám satisfakce.

Ten nejvíc důležitý důvod, proč tu stále jsi?

Manželka! :) A taky to, co jsem říkal u předchozí otázky, ta satisfakce.
A někoho to možná překvapí, ale zjistil jsem, že mě fakt baví ženský kolektiv – nikdo si tady třeba neprosazuje svoje ego na úkor ostatních, jako se to někdy děje v mužských kolektivech. Přijde mi, že vy jako ženy trávíte čas v práci efektivněji, neprokecáte zbytečně hodinu na poradě, možná je to tím, že většina z vás jsou mámy malých dětí a čas v práci trávíte tím pádem opravdu prací, abyste pak mohly za těmi dětmi. Já to třeba jako rodič cítím stejně, ale ne všichni chlapi to tak mají.
Plus mám celé dny kolem sebe samé krásné a inteligentní ženy, kdo by to nechtěl, že.

Seznamte se David Hloušek, pracovní tým - Bamboolik

Vždyť to říkám, obklopen krásnými a inteligentními ženami jsem. Pořád.

Kolik máš dětí? Jak jsou velké? A jak moc náročné je podle tebe skloubit pracovní a rodinný život?

Děti máme tři, kluci mají 10 a 8 a dcera má 5 let. To kloubení rodinného a pracovního života my už děláme tak dlouho, že si vlastně nepamatuju, jak to bylo předtím! Ale to je v podstatě dobrá zpráva, ono to totiž znamená, že už mi to vůbec nepřijde náročné. Se Zuzkou máme doma naprosto rovnocenné role. Je třeba věci plánovat dopředu, efektivně komunikovat, a taky si nedokážu představit náš život bez nasdílených kalendářů. Tam si píšeme všechno, včetně toho, kdo, kdy a kde vyzvedává jaké dítě.
Protože nechceš nějaký kus někde zapomenout! :)

Jaký je tvůj nejoblíbenější Bamboolik produkt?

Velmi mi rozšiřují obzory naše hovory o menstruačních vložkách, to mi jako chlapovi otevírá úplně nové dimenze.
A produkt, který nejvíce používám, bude určitě chlebovka, díky tobě, protože jsi mě naučila péct kváskový chleba. A ten se u nás doma hodně chytil.

Nejvtipnější příhoda z práce?

A zase ty vložky… Byl tu nedávno náš dodavatel z Francie a pokoušeli jsme se spolu vést rozhovor na téma výběr vhodného materiálu na menstruační vložky. To bylo vlastně úplně absurdní a až po hodné chvíli nám došlo, že k tomu rozhovoru fakt potřebujeme přizvat nějakou ženskou, protože jaksi tu osobní zkušenost sami nemáme. 

Díky za rozhovor. A teď běž zase makat :D

Seznamte se David Hloušek, pracovní tým - Bamboolik

Na poradě, zde si právě rozšiřuju obzory a držím v ruce menstruační vložky. Už mi to ani nepřijde zvláštní :)