Seznamte se, tým Bamboolik: Jitka Sestrienková, asistentka a expedientka

Tentokrát vám představíme Jitku, naši pravou i levou asistentskou ruku a vedoucí expedice. 

Ahoj Jiti! Co tě přivedlo do Bambooliku a jak dlouho tu pracuješ?

Mě sem přivedla úplná náhoda. V plavání, kam jsem chodila s dcerou, jsem narazila na inzerát, do dneška si pamatuju, jak začínal – Pomůžete tapírovi s papíry? Přišlo mi to fakt vtipné, tak to se mnou nějak zarezonovalo. Já jsem byla v té době na rodičovské, ale ta se mi chýlila ke konci a protože jsem předtím pracovala jako servírka, věděla jsem, že k tomu se nějakou dobu ještě vracet nechci. Protože pracovní doba servírek nebývá úplně slučitelná s péčí o malé dítě. Bamboolik inzeroval pracovní dobu, která mi naprosto vyhovovala a tak jsem si řekla, že bych to s tím tapírem mohla zkusit. No a už jsem tu přes tři roky.

Seznamte se Jitka Sestrienková, dcera Ema - Bamboolik

Zmiňovaná dcera, Ema, od dob batolecího plavání poněkud povyrostla. A na fotce vyměnila bazén za koně :)

Co v Bambooliku děláš? Co na tvé práci tě nejvíc baví?

Já jsem taková holka pro všechno :) Mám na starosti značnou porci administrativy, asistenskou část práce, připravuju třeba podklady pro naši účetní. A pak mám na starost taky expedici našich balíčků. K tomu obsluhuju zákazníky na veletrhu (až se zase budou moct konat), ten kontakt s lidmi mám moc ráda, to mám ze své původní práce. Baví mě právě to, že je to různorodé, já nejsem typ pro stereotypní práci, to by mě drtilo. 

Ten nejvíc důležitý důvod, proč tu stále jsi? 

Asi kolektiv. A baví mě ta práce, dává mi smysl. Vyhovuje mi nastavení firmy – na všem se dá domluvit, třeba během první i druhé koronakrize na jaře jsme se vždy operativně dohodli, kdo půjde do expedice, protože jsme všichni museli zajišťovat bezprizorní děti. Jak už jsem říkala, mě tehdy hodně oslovila flexibilní pracovní doba a to pořád vnímám jako velký benefit. Průběžně se to mění podle mých potřeb – třeba tento rok dcera Ema nastoupila do školy, tak jsme zase moji pracovní dobu upravovali, protože škola začíná dřív, než školka. Nebyl to sebemenší problém.

Seznamte se Jitka Sestrienková, rodina - Bamboolik

S manželem a dcerou na dovolené.

Kolik máš dětí? Jak jsou velké? A jak moc náročné je podle tebe skloubit pracovní a rodinný život? 

Já mám sedmiletou Emu, je v první třídě. Pak mám ještě dvě nevlastní, „vyženěné“ děti, to už jsou velcí klacci, je jim oběma přes dvacet. K tomu kloubení – ty velké děti už kloubit opravdu nepotřebují, jejich výhoda naopak je, že občas mohou pohlídat Emu, to je velký bonus. A malá Ema je jen jedna, navíc nikdy neměla problém se mnou všechno absolvovat, je to klidné dítě a vždycky byla.

Nejoblíbenější Bamboolik produkt?

Bohužel plínky jsme nestihli, narazila jsem na Bamboolik pozdě. Takže to bude sortiment pro moderní ekologickou domácnost – používám chlebovku, ubrousky, pytlíčky, tašky. 

Seznamte se Jitka Sestrienková, rodina - Bamboolik

S Emou na bobové dráze.

Nejvtipnější příhoda z práce?

Tak třeba naposledy jsem dva dny před celofiremním školením zjistila, že nemáme vůbec zabookované prostory, kde se chceme školit, proběhl tam nějaký komunikační šum. V té chvíli se mi teda moc smát ani nechtělo, ale nakonec se vše zdárně vyřešilo, tak už se tomu zasmát můžeme :)

Díky za rozhovor. A teď běž zase makat :)