Seznamte se, tým Bamboolik: Monika Fiantová

Dnes je na řadě Monika, naše marketingová manažerka a členka vedení Bambooliku. Monika byla nedávno hostem podcastu Ekomaniaci nebo se pro portál Zeny.cz více rozpovídala o tom, jaké to je, totálně změnit profesi.

Ahoj! Co tě přivedlo do Bambooliku a jak dlouho tu pracuješ?

Přivedly mě sem plínky, doslova. Používala jsem je pro syna, Bamboolik jsem si oblíbila, pak jsem úplnou náhodou narazila na inzerát, ve kterém Bamboolik sháněl projektového manažera na poloviční úvazek. Synovi byly v té době dva roky a já jsem toužila zase chodit do práce mezi lidi. Před mateřskou jsem pracovala jako advokátka, nicméně do této profese jsem se vracet nechtěla, na mateřské mi došlo, že to prostě není pro mě (nic proti advokátům, ale já na to jednak nemám povahu a také jsem toužila po tom, dělat něco kreativnějšího). A tak jsem odpověděla. Pracovní pohovor proběhl jako celkem příjemný pokec a ještě ten den jsme se domluvili, že nastoupím. 

Co v Bambooliku děláš? Co na tvé práci tě nejvíc baví?

No. Záhy po mém nástupu se ukázalo, že pozice projektového manažera pro mě nebude to pravé. Zároveň se ale projevil můj skrytý talent pro marketing. Jinak řečeno, projektům, majícím přesah do marketingu, se velmi dařilo, zatímco ostatní projekty pomalu skomíraly. Tak jsem nakonec dostala na starost ten marketing.

Mates ve špatně nasazené plence

Můj syn v plenkách, dávno tomu. Mimochodem, kdo uhádne, co je na plence špatně? Ano, správně, svrchní kalhotky jsou oblečené naruby. Oblékala je babička ;-)

A marketing mě vážně baví! Mám ráda, jak různorodá práce to je, někdy píšu, někdy vymýšlím layout našich stránek nebo online reklamy, někdy natáčím video, občas vedu workshop. 

Rozhodně mě nejvíc baví psaní, to vede na celé čáře. Třeba teď, když píšu tento rozhovor sama se sebou, si to vyloženě užívám :-D

Ten nejvíc důležitý důvod, proč tu stále jsi? 

Tak určitě :-) je to především SMYSL.  Baví mě podílet se na propagaci výrobků, které jsou kvalitní, ekologické a vyrobené v ČR. A taky mě baví to nastavení tady. Není to jen klišé, my spolu opravdu otevřeně komunikujeme. Třeba takto: potřebuješ odejít dřív na třídní schůzku, není problém. Chceš v létě pracovat týden z chalupy na Šumavě, jo, to půjde. To je v období, kdy máte malé děti, obrovský benefit.

Home office ze Šumavy

Šumava office aneb dotaz kolegy během Skypového meetingu - "Mony, ty dneska vysíláš odněkud z pastvy?" Zvuky z okolí mě prozradily :-D

Kolik máš dětí? Jak jsou velké? A jak moc náročné je podle tebe skloubit pracovní a rodinný život?

Mám jedno, Matěje, který bude mít letos sedm a je v první třídě. A k tomu kloubení já mám pocit, že nemám vůbec právo se vyjadřovat, vzhledem k tomu, že mám jedno dítě. Na to tu máme jiné odborníky 

Nejoblíbenější Bamboolik produkt?

To je těžký, jak mám odrostlejší dítě, tak nemůžu jmenovat zhruba půlku našeho sortimentu. Každopádně Mates na Bamboolik plenkách vyrostl a měli jsme je moc rádi. A to jsem tu ještě nepracovala, takže to je fakt nezkreslenej názor plenkového uživatele.

Za mě je teď neoblíbenějším produktem chlebovka. Skvělá věc! Peču si doma kváskový chleba, v chlebovce mi vydrží krásně vláčný a neokorá. Na rozdíl od obyčejného bavlněného nebo lněného pytlíku.

Moničin kváskový chleba

Schopnost upéct si doma výborný, křupavý, domácí chleba se hodí. Nejen v celonárodní karanténě.

Nejvtipnější příhoda z práce?

Já se dokážu dobře pobavit celkem nad kravinama Jak mám tu vášeň pro psaní, tak mě vždy spolehlivě rozesmějí slovní hříčky, třeba i bezděčně vyřčené. Třeba se mi nedávno povedlo na poradě říct, že „Alza má teď vlastní lajnu prášku“. Myslela jsem to tak, že přišli s vlastní řadou (aka linií) eko pracího prostředku, ale když pak slyšíte v televizi vřískat Alzáka, kdo ví, jaká lajna jakýho jinýho prášku by to mohla být :-D

Čímž proboha nechci nijak nasazovat na Alzu, je to náš vážený velkoobchodní partner. Jenom ta věta byla prostě vtipná.

Čímž končím tento rozhovor sama se sebou a jdu zase makat :-D

Chlebovka a sběr medvědího česneku

Chlebovka je mimochodem super i na sběr medvědího česneku!