Péče o vkládací pleny z biobavlny

Péče o vkládací pleny z biobavlny

Vkládací plenky z biobavlny Bamboolik jsou vyrobeny z certifikované biobavlny evropského původu. Což zní jako honosný marketingový žvást, že ;-) Ale znalci už vědí: Přírodnější materiál jsme pro vás vybrat prostě nemohli. Víc „natural“ to zkrátka nejde. 

Zní vám to super? Tak ale vězte, že tím, že jsme do naší biobavlny nepřidali žádné příměsi, chová se tento přírodní materiál jako…. no, přírodní materiál. Není v něm umělý elastan, takže nepruží. Není v něm přídavek polyesteru, takže nemůžeme zaručit 100% tvarovou stálost.

Ale nebojte se, není třeba se děsit. Jenom vás chceme na pár věcí upozornit, toť vše. Počítejte prostě jenom s tím, že praním se plenky mírně srazí (my s tím při výrobě počítáme, proto je šijeme větší) a také ztratí něco ze své jemnosti a hebkosti. Což nás mrzí, my se taky rádi mazlíme s měkoučkými plenkami, ale jinak to nedokážeme zařídit 

Dobrá zpráva je, že na měkkosti a jemnosti dokáže dost dobře zapracovat sušička; máte-li ji, máte způlky vyhráno. A druhá dobrá zpráva je, že na své savosti biobavlněné pleny opakovaným praním nic neztratí, naopak! Praním se savost plen jenom zvýší. Jako příklad si představte třeba dobře opraný ručník, funguje to podobně.
Kalhotokový sklad - biobavlněná plenka Bamboolik

Snappi sponka je kámoš

Tím, že biobavlněné pleny šijeme malinko větší, může se vám na první pohled u nových plen zdát, že jsou na zadečku miminka příliš objemné. A budete mít víceméně pravdu, oproti našim DUO vkládacím plenám se to tak skutečně může jevit. Ale! Jakmile vyzkoušíte z biobavlněné vkládací plenky umotat kalhotkový sklad, zjistíte, že toto plenkové balení zdaleka není tak objemné, jak se na první pohled zdálo, navíc jde biobavlněná látka velmi snadno zahrnout kolem nožiček miminka (a drží na místě, neklouže). Vkládací pleny jsou ušity z biobavlněného froté, které má vyšší smyčku, což znamená, že se do něj parádně zasekává Snappi sponka po celou dobu používání. Ale také to znamená, že se froté smyčka dokáže praním utáhnout, čímž se materiál ještě více zpevní, a jelikož v něm není přidaný elastan, tak vám může připadat, že je obtížnější nacpat krátkou či dlouhou vkládací plenku do kapsy plenky tvarované (protože je materiál pevnější). Na druhou stranu pevnost a zhutnění materiálu znamená, že tyto pleny vám můžou sloužit opravdu hooodně dlouho 

Smyčku si neházejte

S biobavlněným froté pak souvisí ještě jedna věc. Vyšší smyčka v materiálu zaručuje parádní savost, ale vybírá si taky svou daň v podobě občasného vytažení nití. Z toho plyne:

  • Opatrně na suché zipy! Doporučujeme zapínat protisuchy při každé manipulaci s plenou, jinak hrozí, že vám zákeřný suchý zip vytáhne smyčku, a to pořádně a napořádA rozhodně zapínejte protisuchy během praní, nechcete-li z pračky vytáhnout jednu velkou gigantickou plenkovou kouli.
  • Na okrajích plen se může stát, že se během praní smyčka uvolní a z plen vylezou nitě. Není třeba panikařit, dalšími praními se vytažené nitě s největší pravděpodobností opět zatáhnou; pokud by se to náhodou nestalo, prostě vezměte nůžky a přečuhující nitě odstřihněte. Na funkčnost plenky nemají žádný vliv.

 Biobavlněná plena detail

Ale jinak jsou ty plenky fakt super 

Teď to trochu zní, jako bychom Vás chtěli od koupě našich biobavlněných plen odradit. Ale vůbec! Jsou to parádně savé plenky, u kterých můžete mít skvělý pocit, že jste podpořili svou ekologickou karmu – chráníte s nimi životní prostředí hned dvakrát. Jednou tím, že sáhnete po látkových plenkách místo jednorázových, podruhé tím, že zvolíte udržitelnější materiál. Naše biobavlna je certifikovaná, takže máte jistotu, že při její výrobě byly dodrženy ty nejvyšší standardy pro výrobu bavlněného vlákna – bylo použito minimum chemikálií (což prospělo jak půdě a podzemní vodě v oblasti, tak pracovníkům, kteří s bavlnou přišli během jejího zpracování do styku), pole s biobavlnou jsou ošetřována šetrně a jsou na nich střídány plodiny, pracovníci dostali za svou práci férové mzdy apod. 

Tak kterou plenu si vyberete?

Biobavlněné vkládací pleny Bamboolik