Zadeček jako v biobavlnce

S biobavlněnými plenami šetříte životní prostředí hned dvakrát! Jednou tím, že zvolíte opakovaně použitelné pleny namísto jednorázových, podruhé tím, že sáhnete po plenách z ekologicky šetrnějšího materiálu.

Biobavlna je tady BANNER 

Jak to myslíte, ekologicky šetrnějšího?

Konvenční pěstování bavlny je v mnoha ohledech problematické. Bavlněný průmysl (ano, průmysl je to správné slovo) používá pro ochranu sklizně ve velkém herbicidy, pesticidy a podobné neřády, které následně velmi znečišťují půdu a co hůř, také podzemní vodu v oblasti. Plantáže s bavlnou bývají často vytěženy takzvaně "do mrtva", bavlníky jsou na nich pěstovány v tolika cyklech, až je půda doslova zdecimována. Plantáže se pak prostě jenom přesunou jinam, co bude dál s půdou v oblasti a jak se s tím vypořádají lidé, kteří tam žijí, nikdo moc neřeší. 
Chemií během pěstování bavlny to nekončí! Během bavlny po sklizni a během výroby bavlněného vlákna je bavlna vystavena velkému množství chemických látek, které nejenomže následně nosíme na sobě, ale zejména tyto látky doslova otravují život pracovníkům ve výrobě bavlněného vlákna. (To prosím není jenom metafora, ti lidé mohou mít vážné zdravotní komplikace v důsledku každodenního vystavení velkému množství chemikálií. To vše za mizernou mzdu, často hraničící s vykořisťováním.)

biobavlněplé pleny Bamboolik

Biobavlna, zejména ta s GOTS cerfikátem, jako je ta naše, je proto pro životní prostředí mnohem příznivější. Certifikát GOTS (Global Organic Textile Standard) zaručuje, že:

  • během pěstování bavlny nejsou používány herbicidy, pesticidy ani jiné škodlivé chemikálie (třeba roundup);
  • užití chemikálií je přísně regulováno také během zpracování bavlny a výroby bavlněného vlákna (což je prospešné jak pro životní prostředí, tak pro pracovníky ve výrobě);
  • jsou zaručeny férové mzdy a pracovní podmínky pro zaměstnance;
  • plodiny na plantážích/polích musí být pravidelně střídány (je stanoveno, v jakých intervalech a jakými plodinami, aby nebylo jednoduché pravidla obcházet).
Zadeček vašeho miminka si zaslouží tu nejvyšší kvalitu!
Jen vězte, že jako čistě přírodní materiál má biobavlna svá specifika. Jak na biobavlnu, se dozvíte zde.

A jaké biobavlněné pleny máme v nabídce?

Nabízíme všechny typy vkládacích plen do našeho AI2 systému. Použijete je se svrchními kalhotkami, do kterých umístíte jako základnu tvarovanou plenu. Pro malé miminko vám bude nejspíš stačit jenom tvarovaná plenka; případně z ní můžete umotat kalhotkový sklad se Snappi sponkou, takto:

Tvarovaná plena z biobavlny, kalhotkový sklad - Bamboolik

Pro větší miminko doplňte do kapsy tvarované pleny krátkou vkládací plenku z biobavlny a pro batole přidejte místo ní dlouhou vkládací plenku.

Na tomto místě bude doplněno video, které natočíme, až pomine celonárodní karanténa. Pardon, COVID-19 nám do toho hodil vidle :-)

Neprďte na životní prostředí. Prďte do biobavlny ;-)

Vkládací pleny z biobavlny - Bamboolik

P.S.: Zalíbila se vám biobavlna natolik, že jste zatoužili po dalších produktech z ní? Můžeme nabídnout: