13 důvodů, proč potřebujete mít ve výbavičce čtvercové plenky

Biobavlněné čtverce mušelínové - Bamboolik 

Čtvercové plenky jsou parádně univerzální! Protože mají nesčetně možností využití. Ne nadarmo jsou nedílnou součástí výbavičky po celé generace, navíc v mezinárodním měřítku. Se čtverci můžete například:

1. Otírat. Pokud ještě miminko nemáte, tak vězte, že až se vám narodí, stanou se z vás „otírači“. Jako novopečení rodiče budete otíráním trávit své dny. Otírání jakožto činnost bude poněkud jednotvárné, zato povrchy, které budete otírat, budou velice různorodé - miminkovská pusinka, vaše poblinkané rameno, nahozená zeď obývacího pokoje, případně babička, která šla kolem v nesprávný okamžik (true story).  

2. Čtvercová plena je ta nejvíc univerzální podložka. Do postýlky, do kočárku, na hrací podložku, na vaše rameno/ruku při odříhnutí nebo jako ochrana před totálním poslintáním v období růstu zoubků. Jemná biobavlna (mušelín), ze které jsou plenky vyrobeny, je ideálním materiálem, protože je dostatečně jemná a příjemná na dotek a zároveň je hodně savá a má vysokou okamžitou nasákavost. Plus údržba těchto plen je naprosto jednoduchá, mohou do pračky i do sušičky.

Máťa 1.

Nejvíc univerzální podložka

3. Poslouží jako super letní přikrývka do kočárku. Miminka (a nejen ta) ráda spinkají přikrytá i v horkých letních dnech a pokud je přikryjete čtvercovou plenou, zbytečně je nebudete zahřívat.

4. Snad nejvíc maminek využívá čtvercové plenky jako sluneční kryt do kočárku. Stačí mít vždy po ruce dva kolíčky a funkční a praktické stínítko je na světě. Bez efektu stanu na rozpáleném slunci - mušelínové čtverce jsou z velmi jemného a prodyšného materiálu, takže pokud je přehodíte přes stříšku kočárku, nemusíte se bát, že byste tím uvnitř korbičky vytvořili nedýchatelno.

5. Čtvercové pleny jsou často ze strany miminek využívány jako spontánní muchláček usínáček. Nebo jak tomu chcete říkat. Je to tím, že dětem v raném věku často podkládáme hlavičku plenkou, abychom chránili podložku v postýlce/kočárku před případným ublinknutím. Dětem je to příjemné, zvyknou si na to a pak do tří let neusnou jinak než s obličejem zabořeným v pleně.

 Využití čtvercových plen Bamboolik II.

6. U starších dětí je čtverec super jako bryndák. Snadno ho zavážete, vyperete, je skladný na cesty.

7. Čtvercová plena se dá se použít i jako osuška! A to extra příjemná a extra savá. Vytvoření toho nejroztomilejšího uzlíčku zaručeno.

8. Když dětem rostou zoubky, bývá čtvercová plena často použita i jako nouzové kousátko. Nebo aspoň slintátko. Často děti preferují sepraný čtverec před drahými designovými kousátky, které jim starostliví rodiče nakoupili. A nenechají si to moc vysvětlit 

9. Svítí vašemu dítku v autě slunce přímo do očí? Přivřete do okénka čtvercovou plenku a máte efektivní sluneční clonu. (My víme, že existují takové ty speciální clony do auta. Třeba s krtečkem. Jenomže taky víme, že ty přísavky, kterými se tyto clony přidělávají, jednoho krásného dne prostě přestanou přisávat. Případně se stane to, že miminko poporoste a ejhle, najednou na to stínítko s krtečkem dosáhne, čímž je jeho osud zpečetěn. Taky true story  Vy pak máte tři možnosti: buď stínítko přidělat na okno napevno sekundovým lepidlem, nechat vaše dítě šklebit se do slunce nebo použít čtverec a mít vystaráno.)

10. S čtvercovou plenou si užijete také spoustu legrace aneb kdo nikdy nehrál na schovku za plenkou, jako by snad ani nebyl rodič! 

 Využití čtvercových plen Bamboolik II.

11. Čtvercové pleny najdou ve vaší domácnosti uplatnění, i když vám děti odrostou. Jsou super třeba jako plátýnko k výrobě domácího tvarohového sýra á la Lučina. Ozkoušeli jsme za vás.

12. Taky jsou super na leštění lesklých povrchů. Okna, zrcadla, konferenční stolky nebo klidně vaše brýle.

13. Nemáte po ruce šátek na domácí zábal krku během angíny nebo nějaké podobné nepříjemnosti? Čtvercová plenka je opravdu všestranná.
Bonusový čtrnáctý důvod: Ten nepochybně vynaleznete vy, kteří to tu právě čtete! Pár kousků „čtverců“ potřebuje každý, kdo čeká. Nebo nedávno dočekal.

No a dá se do nich samozřejmě i přebalovat. Třeba takto:

Jak na čtvercové pleny :