Látkové pleny na dovolené? Jde to!

Pračka, ideál značka

Nejlepší samozřejmě je, jet tam, kde je i pračka. To není sci-fi! Spousta apartmánů či prázdninových domků je vybavena pračkou, která patří k základnímu vybavení stejně jako kuchyně, ve které můžete pohodlně uvařit.

Takže doporučujeme zjistit, zda náhodou vámi vybrané místo nepatří k těm, které pračku mají, protože co může být horšího než po příjezdu zjistit, že pračka je vám k dispozici, zatímco látkové pleny zůstaly pěkně v teple domova. 

Máte-li pračku, máte vyhráno a plenky berte s sebou. U moře vám budou schnout jedna báseň a zadeček vašeho miminka se nebude pařit v jednorázu.

Látkové pleny Bamboolik chytají bronz v Řecku

Dobrý den, můžu si u vás vyprat?

Pokud zjistíte, že k základnímu vybavení vašeho apartmánu pračka nepatří, ještě je možnost zeptat se ubytovatelů, jestli by to náhodou nešlo zařídit. Záleží samozřejmě na tom, kam jedete, ve velkém hotelu vám asi plenky prát nebudou, zato v malém rodinném penzionu by vám přístup k pračce uvolnit mohli. Nebojte se zeptat! To nejhorší, co se může stát je, že vám řeknou ne. To přežijete, ne? Jak říkala moje teta, „líná huba, holý neštěstí“. 

Už se perou_!

Český čtverec vás podrží

Nic proti čtvercovým plínám, ale není to typ plenky, kterou bychom propagovali jako tu nejvíc univerzální pro celé plenkovací období. Čtverce jsou super na začátek, pro novorozence, posléze už naprosté většině dětí přestávají kapacitně stačit. Ale! Na dovolené u moře nebo v létě na chalupě nám nižší savá kapacita zas tak nepřekáží. Miminko stejně necháváte nějakou dobu nahaté, aby se provětralo, plenka není schovaná pod několika vrstvami oblečení, takže častější přebalování nevadí.

V případě potřeby čtvercové plenky velmi snadno přeperete i v ruce a jejich velká výhoda je, že na sluníčku uschnou asi tak za hodinu. Takže je můžete točit opravdu velmi rychle.

Cítíte tu vůni čerstvě vypraného prádla_

Cítíte tu vůni čerstvě vypraného prádla? 

Chcete tipy z praxe?

Máte je mít! Praktické postřehy z cestování s miminkem na látkových plenkách najdete třeba na Facebooku Suchá Plína.

Nebo v diskusi pod tímto naším Facebook postem.

Krásné léto všem!