Zero Waste doma i na cestách

Žijme bez odpadu – Zero Waste doma i na cestách

Snažíte se minimalizovat svou ekologickou stopu? Přečtěte si naše tipy, jak minimalizovat odpad nejen u vás doma, ale také na cestách.

Proč je důležitá minimalizace odpadu

Protože planetu máme jenom jednu. Bamboolik je rodinná firma, všichni máme děti a naším cílem je, aby je čekala budoucnost, která v sobě nebude zahrnovat ekologickou katastrofu. Razíme heslo, že každý malý krok směrem k udržitelnosti se počítá – pokud hodně lidí změní jednu drobnost ve svém životním stylu, má to smysl!

→ Víte, že…..

Pokud máte děti, které ještě používají plenky, je nejvýraznějším krokem směrem k Zero Waste domácnosti používání látkových plenek. Ušetříte tak planetě cca 1,5 tuny odpadu v podobě použitých jednorázových plen. 

Nahraďte jednorázové produkty opakovaně použitelnými variantami

Zamysleli jste se někdy, kolik věcí použijete jednou a vyhodíte je? My tomu říkáme produkty denní (s)potřeby – kromě jednorázových plenek jsou to třeba vlhčené ubrousky, dámské menstruační potřeby, odličovací tamponky, igelitové pytlíky a tašky, nebo vložky do podprsenky, bez kterých se neobejdou kojící maminky. Většinu těchto produktů můžete velmi snadno nahradit opakovaně použitelnými variantami a váš životní styl to nijak zásadně neomezí. Podívejte se na Zero Waste produkty z naší nabídky:

Novinka! Dvojitý pytlík s poutkem

Praktický nepromokavý a pratelný pytlík, který perfektně využijete na cestách, ať už s dětmi, nebo pro vaši osobní hygienu. Jednoduše jej připnete na batoh nebo na přebalovací tašku. Do jedné kapsy dáte suché věci (např. čisté látkové ubrousky nebo látkové vložky či menstruační kalhotky), do druhé kapsy vložíte po použití ty zašpiněné nebo mokré. Pořiďte si u nás rovnou celou Cestovní sadu s 5 ubrousky. Ideální pro letní camping i odpolední výlet na dětské hřiště.