Učení na nočník – jak na trénink na nočník přes léto

Pomůcky k učení na nočník — pořiďte si tréninkovou výbavu na léto

Léto je ideální čas na odplenkování. Ale jak na to? Vyplatí se používat tréninkové kalhotky, učicí kalhotky, nebo nechat odplenkování volný průběh? Přečtěte si naše rady, jak se zbavit plen.

Kdy začít s učením na nočník?

Každé dítě je jiné a každé má svůj specifický nočníkový čas. Málokteré dítě zvládne konzistentně používat nočník ve věku mladším než 18 měsíců (světlé výjimky se najdou, ale moc jich není). U některých dětí si to sedne až ve třech letech. Průměrný odplenkovací věk je cca 2 roky (plus mínus několik měsíců, rozhodně to neberte jako přesný limit, a za hranicemi Česka je běžný ještě pozdější čas).

To, zda je vaše dítě připravené na první nočníkové pokusy, poznáte nejlépe vy sami jako rodiče. Existují ale i víceméně objektivní indikátory připravenosti na nočník, mezi které patří:

  • pokud jde o malou potřebu, vaše dítě několikrát denně pustí do plenky poměrně slušnou dávku (neučůrává po malých dávkách průběžně celý den),
  • pokud jde o velkou potřebu, potomek k vykonání vyhledává soukromí (na velkou si často někam zaleze).

Je také úplně klidně možné, že vaše dítě nejprve zmákne kakání do nočníku a čůrání se přidá třeba až za půl roku. Nebo za rok. Nic neobvyklého.

→ Přečtěte si také: 5 rad, jak naučit dítě na nočník a 3 věci, které rozhodně nedoporučujeme

Jak naučit dítě na nočník?

Zaručených metod, jak naučit dítě na nočník, je celá řada. A stejně jako s ideálním věkem k učení na nočník, každému sedí něco jiného. Je jen na vás, jaký přístup zvolíte.

Tréninkové kalhotky a učicí kalhotky

Ať už zvolíte jakoukoliv metodu k učení na nočník, budou se vám hodit praktické vychytávky, které vám nočníkový trénink usnadní. Přechod z plenek vám usnadní tréninkové kalhotky a poté můžete drobné nehody řešit učicími kalhotkami. Posledním krokem je úspěšný přechod na běžné spodní prádlo.

Tréninkové kalhotky k učení na nočník

První krok ke zbavení se plenek! Tréninkové kalhotky nabízíme ve třech velikostech, které lze stáhnout a natáhnout jako běžné spodní prádlo, ale dovnitř se dává savá vrstva. Tu si přizpůsobujete podle toho, jak vaše dítě aktuálně potřebuje. Například pro nočníkové začátečníky použijete dlouhou vkládací plenku, pro pokročilejší krátkou vkládací plenku

Výhodou tréninkových kalhotek je, že počuranou vkládací plenku můžete vyměnit i vestoje (kalhotky se dají rozepnout a protáhnout mezi nožičkama) a nemusíte tak v případě nehody dítěti vysvlékat kalhoty a vyzouvat boty. 

Učicí kalhotky k tréninku na nočník

Poslední krok před přechodem na spoďáry pro velké kluky a holky! Učicí kalhotky mají všitou savou vrstvu, takže vypadají a používají se jako standardní spodní prádlo. Spolehlivě zachytí drobnou nehodu. Jsou ideální pro děti, které už mají nočník víceméně zmáknutý, ale v určitých situacích ještě potřebují pojistku. Například na cesty, na spaní či do školky.

Sleva na tréninkové kalhotky, učicí kalhotky a plavky pro miminka!

Před létem pro vás máme milou slevu. Na naše kalhotky k učení na nočník vám dáváme slevu až 40 % (na vybrané vzory). Stejně tak jsme zlevnili i naše plenkové plavky – to pokud byste chtěli k nočníkovému tréninku střihnout i ten plavecký (inspiraci najdete v našem článku 5 tipů pro plavání s miminky).

Tato akce je platná pro naše maloobchodní zákazníky od 3. do 16. června