Plenkové řady Bamboolik

Jaká plenka je pro naše miminko ta pravá? Otázka, kterou si rodiče před pořízením výbavičky kladou snad nejčastěji. My u Bamboolika si o tom myslíme asi toto: pro miminko je „ta pravá“ každá kvalitní látková plenka, je-li správně upevněna a přebalována tak často, aby kůže miminka byla co nejvíce v suchu. Pojmem „kvalitní“ přitom myslíme, že je z kvalitních materiálů a kvalitně ušitá, savá a prodyšná. Miminko ale není jediný člen „přebalovacího týmu“. Neméně důležití jsou i rodiče. A zde vstupují do hry i další otázky:

• Budeme umět plenku správně upevnit? Tak aby byla děťátku pohodlná a přitom se ven nedostalo nic, co nemá?

• Jak často chceme přebalovat?

• Kolik peněz chceme za plenky dát?

Ta otázka tedy podle nás zní: Jaká plenka je PRO NAŠI RODINU ta pravá? Jako odpověď na ni vyvinul Bamboolik 2 plenkové řady tak, aby vyhovovaly rodičům s různými potřebami.

Jenže co když se o děťátko stará víc lidí než jeden a každý z nich má na naše tři otázky různé odpovědi? I pak máme řešení. Do sad umíme jednotlivé plenky kombinovat. Takže například maminka může používat jeden typ plenky, babička nebo tatínek druhý, jednodušší.

A jaké ty dvě řady vlastně jsou? 

1. AIO systém (All in one, pleny vše v jednom)

Tyto plenky jsou pro rodiče to nejpohodlnější a nejjednodušší řešení. Savé vkládací plenky jsou schované uvnitř kalhotek, v kapse, takže se plenka používá jednoduše, velmi podobně jako jednorázové plenky. Těm se také nejvíce podobá (i když je mnohem hezčí, samozřejmě :-)). Vnější vrstva kalhotek je membránového typu (PUL), což znamená, že nepropustí vlhkost ven, ale propustí vzduch dovnitř, je prodyšná. Po použití se plena pere celá, jen vkládací pleny se vytáhnou ven.

 

AIO plena - BamboolikAIO plena - BamboolikAIO plena - Bamboolik

Cenou za komfort jsou vyšší pořizovací náklady a nižší odolnost plenek. Tím, že plenka se pere po každém použití celá, totiž dochází k rychlejšímu opotřebení membrány, takže pro druhé děťátko budete muset pravděpodobně dokoupit alespoň část plenek znovu. I zde má ale Bamboolik řešení: pro další děti nemusíte znovu kupovat vkládací plenky, které už máte, pořídíte si jen nové kapsy

2. AI2 systém (All in two, pleny vše ve dvou)

Tyto plenky představují nejefektivnější a nejvariabilnější přebalování. Spojují výhodu snadného používání (pokud si vše předem připravíte, i AI2 plenka se obléká prakticky stejně jako jednorázová) a ekonomickou výhodnost (protože nepotřebujete tolik nepromokavých svrchních vrstev). Základem AI2 systému jsou svrchní kalhotky z prodyšné membrány (PUL), do kterých se savé vkládací plenky upínají pomocí patentků. Díky patentkům plenka drží pohromadě a snadno se přebaluje. Přitom po použití se vkládací plenky odepnou a putují do pračky, zatímco svrchní kalhotky se vyvětrají a použijí znovu (perou se při znečištění stolicí nebo cca jednou za 2-3 týdny).

 

Svrchní kalhotky - BamboolikAI2 plenkový systém (starší)

Plenky těchto dvou řad na noc doplňují noční kalhotkové pleny vhodné od 6kg. Používají se od chvíle, kdy děťátko přestane v noci kakat a umožňují miminku nerušeně spát až 12 hodin bez přebalování a přitom v suchu.

Noční kalhotková plena Bamboolik

A co velikosti?

Základní řady Bamboolikova plenkového systému jsou jednovelikostní. To znamená, že jsou určeny pro celé plenkovací období (rozsah hmotností cca 4-15 kg, u vícevrstvých prakticky bez omezení), velikosti děťátka se přizpůsobují úpravou kalhotek. K úpravě velikosti slouží čtyři řady patentek na přední části plenky a dále suché zipy, které lze zapnout i přes sebe v případě, že plenku budete v začátku potřebovat opravdu hodně zmenšit.

Pro předčasně narozená miminka, dvojčátka nebo drobnější novorozenečky je určena speciální řada MiniMimi. Ta představuje komfort látkových plen i pro ty nejmenší, od 2 kg.

MiniMimi svrchní kalhotky  BamboolikMiniMimi AIO plena BamboolikMiniMimi kalhotková plena Bamboolik

Co když už trénujeme na nočníček nebo zkoušíme bezplenkovou komunikační metodu?

Pak se vám budou hodit Bamboolikovy tréninkové kalhotky, které se používají při nácviku chození na nočník nebo pro BKM. Jako savá vrstva se do nich vkládá krátká nebo dlouhá vkládací plena ze systému AI2, takže pokud jste již používali plenky Bamboolik, přikoupíte jen jeden nebo dva kousky kalhotek.

Tréninkové kalhotky BamboolikKrátká vkládací plena BamboolikDlouhá vkládací plena Bamboolik

Pokud stále nevíte, po které pleně sáhnout, mrkněte na článek Jak sestavit výbavičku. A pokud máte pocit, že by bylo nejlepší vidět prezentaci plen naživo, najděte si na webu latkoveporadkyne.cz osobu vám nejvíce sympatickou či nejblíže situovanou a domluvte si rendez-vous!