Životnost PULu aneb Jak dlouho vydrží svrchňáčky nebo AIO?

Zatímco vkládací plenky z bambusové viskózy při správném zacházení vydrží po celé plenkovací období pro 2-3 děti, celkem tedy cca 4-6let, svrchní kalhotky a membránová vnější část AIO plen jsou citlivější, a tedy méně odolné. Polyester laminovaný polyuretanem (PUL), ze kterého jsou ušité, podléhá opotřebení mnohem rychleji než přírodní materiály. Laminace, která propůjčuje kalhotkám voděodolnost a prodyšnost zároveň, je velmi citlivá na péči (praní a sušení), skladování, ale i ČAS. Laicky řečeno, stárne (a ztrácí svou funkci) rychleji než jiné materiály, a to do značné míry i bez ohledu na četnost použití nebo citlivost péče.

Svrchní kalhotky i vnější část AIO plenek proto obecně doporučujeme pro druhé dítě schovávat jen v případě, kdy maximální doba uložení použitých vypraných kalhotek bude 9 měsíců. V případě, že by měly být uskladněny delší dobu, doporučujeme raději kalhotky/AIO prodat (bazar apod.) a pro další miminko zakoupit nové.

Skladování nových nepoužívaných kalhotek doporučujeme rovněž po dobu maximálně 9 měsíců. Při skladování je nutné dbát na suché prostředí bez přístupu slunečního světla.

Více informací, jak o kalhotky správně pečovat, najdete v článcích Péče o pleny v kostce anebo Jak prát látkové pleny

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení