Životnost PULu aneb Jak dlouho vydrží svrchňáčky nebo AIO?

Zatímco vkládací plenky z bambusové viskózy či biobavlny při správném zacházení a dodržení všech zásad doporučené údržby mohou vydržet po celé plenkovací období, zpravidla i pro více dětí, svrchní kalhotky a membránová vnější část AIO či kapsových plen jsou citlivější, a tedy méně odolné. Polyester laminovaný polyuretanem (PUL), ze kterého jsou ušité, podléhá opotřebení mnohem rychleji než přírodní materiály. 

Laminace, která propůjčuje kalhotkám voděodolnost a prodyšnost zároveň, je velmi citlivá na péči (praní a sušení), skladování, ale i ČAS. Laicky řečeno, stárne (a ztrácí svou funkci) rychleji než jiné materiály, a to do značné míry i bez ohledu na četnost použití nebo citlivost péče.

Svrchní kalhotky i vnější část AIO plenek proto obecně doporučujeme pro druhé dítě schovávat jen v případě, kdy maximální doba uložení použitých vypraných kalhotek bude 9 měsíců. V případě, že by měly být uskladněny delší dobu, doporučujeme raději kalhotky/AIO prodat (bazar apod.) a pro další miminko zakoupit nové.

Skladování nových nepoužívaných kalhotek doporučujeme rovněž po dobu maximálně 9 měsíců. Při skladování je nutné dbát na suché prostředí bez přístupu slunečního světla.

Více informací, jak o kalhotky správně pečovat, najdete v článcích Péče o pleny v kostce anebo Jak prát látkové pleny

 

V případě porušení nepropustnosti PULu v průběhu zákonné lhůty odpovědnosti za vadu se prosím řiďte naším reklamačním řádem