Noční / poporodní látková vložka | biobavlněné froté | 2. jakost

Kód: 92740002
Dárek
110 Kč 91 Kč bez DPH 110 Kč / 1 ks
Vyprodáno
Varianta
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Možnosti doručení

Velmi savé, avšak stále velmi prodyšné vložky ze 100% certifikované biobavlny evropského původu. Vhodné pro silné noční krvácení nebo jako porodnické vložky pro období šestinedělí. 2. jakost - drobné vady, sleva 50% z původní ceny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Látkové vložky z biobavlněného froté, pro silnější menstruační krvácení během noci nebo pro zachycení tzv. očistků po porodu.

Vložka 2. jakosti za sníženou cenu - jedná se o tuto vložku s drobnými vadami: 2 patentky na křidélku.

 

Proč látkové vložky?

 • JSOU PRODYŠNÉ. Jde o zásadní vlastnost, pokud používáte vložku na delší časový úsek (noc) nebo na silné krvácení (období šestinedělí). Jednorázové vložky jsou vyrobeny převážně z umělých materiálů, které prodyšností nemohou látce konkurovat. Naše vložky jsou vyrobeny ze 100% certifikované biobavlny. Prodyšné znamená pohodlí pro vás a nadto jde o výbornou prevenci proti gynekologickým zánětům.
 • MAJÍ PERFEKTNÍ STŘIH. Noční vložku jsme vymysleli tak, aby kopírovala tvar těla, vešla se pohodlně do kalhotek a zároveň díky křidélkům držela na svém místě. Na noční vložce jsme prodloužili zadní i přední část, takže se na ni můžete vždy spolehnout a je jedno, jestli spíte na břiše nebo na zádech.
 • SPOLEHLIVOST. Vložka má nepromokavou vrstvu (z tzv. PULu — materiálu membránového typu, který zajistí nepromokavost i prodyšnost zároveň). Křidélka jsou na těle vložky našitá samostatně, vložka není střižena z jednoho kusu včetně křidélek, takže na křidélka nic nesteče.

Vrstvy látkových vložek Bamboolik - biobavlněné noční / poporodní

 

Jak látkovou noční / porodnickou vložku používat?

 • Jako jakoukoliv jinou jednorázovou vložku tohoto typu, není to žádná věda!
 • Před prvním použitím vložku vyperte. (Nedivte se, pokud se tím vložka trochu srazí, s tím ve výrobě počítáme. Její tvar se tak zafixuje a dál už se srážet nebude.)
 • Vložku umístěte do kalhotek froté stranou vložky nahoru (froté strana = dotyková strana, nepromokavá strana je tvořená PULem, který lehce šustí). Zajistěte křidélky.
 • Vložku vyměňujte tak často, jak je vám pohodlné — stejně často, jako vložku jednorázovou.
 • Po skončení cyklu (nebo nejdéle po 4 dnech) vyperte použité vložky v pračce na 60 °C, můžete je také sušit v sušičce. Před vypráním doporučujeme nechat vložky odmočit ve studené ve vodě, ideálně několik hodin.
 • Prvních pár dnů po porodu (ve dnech, kdy se zavinuje děloha a zbavuje se tzv. očistků) bude vaše krvácení s největší pravděpodobností velmi silné. Doporučujeme proto vložky odmáčet a prát častěji (nicméně jedná se skutečně o cca první týden šestinedělí, v dalších týdnech už se krvácení od běžné menstruace příliš neliší).
 • Podrobnější informace k údržbě vložek najdete v článku Jak prát látkové vložky anebo se podívejte zde do karty video na krátký rozhovor se zakladatelkou Bambooliku na téma vložky.
 • Látkové vložky můžete používat také při potížích s inkontinencí.

 

Kolik vložek budu potřebovat?

 • Délka menstruačního cyklu je velmi individuální, stejně jako délka či síla poporodního krvácení. Savost látkových vložek je minimálně na stejné úrovni (ne-li vyšší) jako u vložek jednorázových, takže počet potřebných vložek pro vás bude obdobný.
 • Pro období šestinedělí obvykle platí, že očistky jsou nejsilnější v prvních cca dvou týdnech po porodu. Na druhou polovinu šestinedělí vám pravděpodobně bude stačit i denní menstruační vložka, na úplný závěr šestinedělí třeba i slipová látková vložka (oba typy vložek pak využijete i později, až se po porodu obnoví menstruační cyklus).

 

Rozměry noční / poporodní vložky:

 Rozměry nočních / poporodních vložek Bamboolik - biobavlněné froté

Alternativou k froté noční / poporodní vložce je noční / poporodní vložka z biobavlny se saténovou dotykovou vrstvou. Jaký je mezi nimi rozdíl?

 • Froté vložka je jemnější na dotek.
 • Froté materiál je poddajnější, na druhou stranu saténová vložka lépe drží tvar.
 • Saténová vložka je ještě o něco savější, má o jednu vrstvu více.

A ještě jedna věc. Naše vložky pro vás šijí maminky malých dětí nebo maminky samoživitelky v naší sociální šicí dílně. Ženy ženám!:-)

Tápete v tom, jaké menstruační pomůcky se hodí kdy a pro koho? Přečtěte si náš článek Vložky vs tampony. Nebo článek, ve kterém se věnujeme alternativním menstruačním pomůckám – aby příroda nekrvácela :)

Doplňkové parametry

Kategorie: Prodej ukončen
Dotyková vrstva: Biobavlna
Kód MASTER produktu: BIONOC2
Značka: Bamboolik
Druh: porodnické
Typ: night
Požadované vlastnosti: Noční

Jak na látkové vložky?

Látkové vložky pro ekologickou menstruaci - druhy, typy, velikosti

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: