Investujte do lidí, vrátí se vám to. V životě i ve firmě

ak založit a úspěšně vést firmu na látkové plenky a menstruační vložky? Přečtěte si rozhovor se Zuzanou Hlouškovou, zakladatelkou a majitelkou Bamboolik.cz

To říká naše zakladatelka, Zuzana Hloušková. Pro server zijuspesne.cz poskyla rozhovor, ve kterém bilancuje své podnikatelské začátky a vývoj Bambooliku. Prozradila také, že je nenapravitelný časový optimista. Jak přesně se to projevuje?

Rozhovorů s naší zakladatelkou najdete na webu spoustu. Některé jsou si dost podobné, některé jdou více do hloubky. Jako třeba tento, který poskytla pro web zijuuspesne.cz.

Jestli jsem se za těch 10 let podnikání něco naučila, je to že ‚‚změna je život‘‘. Musíme se smířit s tím, že se nám věci mění pod rukama. Ale to neznamená, že máme rezignovat na plánování. Potřebujeme plán! Klidně se od něj můžeme odchýlit, pokud jsou důvody pro tuto odchylku jsou odůvodněné. Plán znamená, že víme, na jakou cestu se po té odchylce vrátit. Nebo po které už se nikdy nevydat.”

Zakladatelka firmy Bamboolik Zuzana Hloušková

Zuzana v rozhovoru explicitně zmiňuje, že je nesmírně důležité obklopit se těmi správnými lidmi. Nepotřebujete přikyvovače, tou skutečnou oporu vám bude stabilní tým, na který se můžete spolehnout třeba tehdy, když si před Vánocemi zlomíte ruku tak nešťastně, že vás na to několik týdnů vyřadí z provozu. Nebo když přijde Covid a hned po něm hospodářská krize – jen skutečně semknutý tým začne v tu chvíli vymýšlet, jak na měnící se společenskou situaci zareaguje firma.

A jak je to s tím zmíněným časovým optimismem? ‚‚To je jednoduché. Já prostě vždycky věřím, že tentokrát to stihnu,‘‘ usmívá se Zuzana.


Látkové pleny a plenkové kalhotky vyrobené v ČR z českých nebo evropských materiálů | Bamboolik

Celý rozhovor se Zuzanou Hlouškovou o Bambooliku, látkových plenách a podnikání, najdete zde.