Kalhotkové pleny

Kalhotkové pleny Bamboolik

Výhody kalhotkových plen

Co jsou kalhotkové pleny?

Kalhotkové plenky jsou ušité jako tzv. plenkové kalhotky. Narozdíl od obyčejných bavlněných plen — čtverců je nemusíte kolem miminka nijak skládat ani motat. Kalhotkovou plenu oblečete miminku stejně jednoduše jako kalhotky.

Kalhotkové pleny pro miminko jakéhokoliv věku

K dostání jsou:

  • novorozenecké kalhotkové pleny,
  • jednovelikostní (univerzální) kalhotkové pleny,
  • kalhotkové pleny pro větší děti (XL),
  • kalhotkové plenky na noc.

V každém věku má kalhotková plenka jiné výhody. Pojďme si je projít jednu po druhé.

Plenky pro novorozence

Novorozenecká stolice (resp. stolice plně kojených dětí) je velmi tekutá. A taky hodně častá. Od plenky pro novorozence proto chcete hlavně to, aby perfektně těsnila (kolem nožiček a vzadu na zádíčkách), lemy plenky musí přiléhat k tělu, jinak nálož z pleny vystřelí ven. Kalhotkové pleny pro novorozence mají kolem nožek a vzadu na zádech gumičky, které perfektně sedí, udrží vše uvnitř, ale přitom miminko neotlačí.

Látkové kalhotkové plenky jsou oproti jednorázovým plenám spolehlivější, zejména pokud jde o novorozenecké plenky. Jednorázové plenky jsou vyráběné lepením, zatímco látkové pleny jsou šité. Ušitá plenka má propracovanější střih a je přiléhavější – to dělá plenku spolehlivější. Nehledě na to, že látky, obsažené v lepidlech, mohou citlivou miminkovskou pokožku dráždit.

U nás najdete kalhotkové plenky pro novorozence tady. Padnou jako ulité miminkům už od 2 kg a vydrží zhruba do 6 kg. Jsou to bavlněné pleny, dokonce v bio kvalitě.

Plenky pro novorozence | Bamboolik

Čekáte miminko? Mohl by se vám hodit náš návod na to, jak vybrat plenky pro novorozence.

Jednovelikostní kalhotkové pleny

Někdy je najdete pod názvem denní kalhotkové pleny nebo plenkové kalhotky. Stejně jako novorozenecké plenky mají tu výhodu, že jsou prakticky neprůstřelné.

Náš tip: Při výběru kalhotkové plenky pro větší miminko dbejte na to, abyste nevybrali příliš velkou (hlavně si dejte pozor na šířku mezi nožičkama). Narozdíl od novorozence se tohle miminko už bude pohybovat a vy ho rozhodně nechcete v pohybu jakkoliv omezovat. Důležitý je důraz na štíhlý střih, ne moc široký v rozkroku. A při oblékání plenky se vždy ujistěte, že plenka hezky sedí v tříslech – a nesahá někam do půli stehen.

V Bambooliku najdete plenkové kalhotky z biobavlny, ve velikosti, která padne dětem od zhruba 3,5 do 15 kg. Kalhotkové pleny pro miminko vybírejte ze dvou variant – celé z bavlny (včetně dotykové vrstvy) nebo ve variantě Stay Dry, ve které miminko necítí vlhko.

Kalhotkové plenky pro větší děti

Větší děti nemají ani tak problém s tím, že by plenku lidově řečeno prostřelily, ale spíš s tím, že jednovelikostní plenky jim přestávají stačit. Buď z nich vyrostou, nebo jim plenky nestačí kapacitně (nebo obojí). Díky tomu, že kapsu kalhotkové pleny můžete jakkoliv dovycpat, jsou kalhotkové plenky XL skvělou volbou pro větší děti.

Kapsa na kalhotkových plenách plní i další funkci. Existují totiž kalhotkové plenky (ne ty od Bambooliku), které jsou celé v jednom kuse, všechno je sešité dohromady, včetně savých vrstev. Takové plenky schnou celou věčnost! Proto naše plenkové kalhotky šijeme s kapsou, ze které před praním absorpční vkládačky vytáhnete a perete a sušíte je zvlášť.

Pokud potřebujete kalhotkové plenky pro větší děti, podívejte se naše kalhotkové pleny XL. Sedí dětem až do 25 kg.

Kalhotkové plenky na noc

Plenkové kalhotky jsou skvělé jako noční plenky. Důvody jsou vlastně stejné, jako v předchozích případech:

  • skvělá savost,
  • možnost vložit do kapsy další vkládačky,
  • neprotékají.

Na noc si můžete dovolit plenku vycpat opravdu hodně – pokud tím dítě lehce omezíte v pohybu, nevadí to. V noci má spát, ne se hýbat.

S noční plenkou ve střihu plenkových kalhotek není nutná výměna plenky v noci. To je extra cenná hodnota v životě každého rodiče s malým dítětem. Mrkněte na naši nabídku kalhotkových plen na noc a zachraňte svůj spánek.

Pokud byste potřebovali poradit s plenkami na noc obecně, přečtěte si náš článek.

Nezapomeňte na svrchní kalhotky

Kalhotkové plenky nemají nepromokavou vrstvu. Proto přes ně vždy musíte obléct nepromokavé svrchní kalhotky. U nás je najdete ve třech velikostech – novorozenecké, jednovelikostní a XL.