Svrchní kalhotky. Recenze od zákaznice

Svrchní kalhotky značky Bamboolik používám již u druhého dítěte, takže něco málo přes 3 roky denního i nočního používání. A stále jsem z nich nadšená.

Svrchní kalhotky - nepromokavé, ale prodyšné, spolehlivé a perfektně padnoucí | Bamboolik

Pro látkové plenky jsem se rozhodla ze dvou důvodů ještě v prvním těhotenství. Měla jsem dva důvody: lepší materiály, které se měly dotýkat na intimních partiích mého děťátka a také cena, ta vychází u látkových plenek výrazně levněji. Podle ceny jsem také vybírala druh látkových plenek. Zvolila jsem si klasické čtverce a k tomu PUL svrchní kalhotky.

Dodnes si pamatuji na svoje látkovací začátky. Přestože jsem je používat chtěla, bála jsem se, zda budou alespoň tak spolehlivé jako jednorázové plenky. No a to překvapení, když jsem zjistila, že jsou na tom ještě mnohem lépe!? Porovnání opravdu mám, protože u staršího syna jsem ze začátku používala jednorázové plenky, neboť vše bylo nové a už tak toho na mě bylo hodně a nedokázala jsem si představit ještě praní a skládání plenek (jak jsem psala, šla jsem po nejlevnější variantě, a tak jsem měla čtverce). Jenže v jednorázové plence byl syn často "prokakaný" (ano miminkovská stolice je záludná a dokáže se dostat téměř všude.) Takže jsem stejně musela prát poměrně často, protože měl syn špinavé oblečení a mnohdy jsme museli převlékat i postel. "Tak to už můžu rovnou prát plenky", řekla jsem si a vytáhla tu předem nakoupenou výbavu. Manipulace s plenkou nebyla vůbec náročná. Synovi krásně pasovala, nikde neměl nic otlačené a hlavně, vše, co mělo zůstat v plence, zůstalo vždy v plence.
To bylo opravdu skvělé, té čistoty a úlevy, že může klidně kakat i venku a já se nebudu muset bát, že bude vše špinavé, nedej bože se stolice dostane na nosící šátek. Tu skvělou ochranu přikládám dvojitým gumičkám u nožiček. Jak to funguje na zádech netuším, předpokládám, že prostě dobře vymyšlený a do detailu promakaný střih.

Svrchní kalhotky Bamboolik mají propracovaným střih - dvojí lemování, gumička na zádech, zmenšovací patenky | Bamboolik

A víte, jaká je další obrovská výhoda látkových plenek? Po přechodu z jednorázu na látkové se synovi spravila pokožka na zadečku, nemusela jsem proto pravidelně mazat při každém přebalování. Je to díky tomu, že přestože jsou svrchní kalhotky nepropustné, tak dýchají. Plenky jsem si teda opravdu oblíbila.

U mladšího syna už jsem neváhala, ten měl svou první látkovou plenu hned po cestě domů z porodnice (3 hodiny po porodu) a na sobě nikdy jednorázovou plenku neměl. Opět používám právě PUL svrchní kalhotky a čtverce na střídačku s tvarovanou vkládací plenou (to už je tuplem pohoda, protože nemusím nic skládat).

Veronika

Bamboolik svrchní kalhotky - tři velikosti od narození až po nočník | Bamboolik